2017 Yılı için 3 Mobil Video Trendi!

Mobil alışveriş aracı olarak yükselişte… Ve uzmanlar da mobilin etkilenebileceği diğer alanlara bakmaya başladılar. Bu olasılıklar arasında mobil videolar da var. Nikao Yang (EVP, Global Publishing Partnerships, AdColony)’a göre 2017’de mobil videolar konusunda izlenecek 3 eğilim ise şöyle:

Günlük Prime-Time:

Linear TV izleyiciye sınırlar ve belirli içerikler sunarken; Netflix, Hulu, HBOGo ve Amazon Video gibi isteğe bağlı TV ve akışlı içerik sunan platformlar ise izleyici kitlesine yeni bir araç. Yayıncılar, tüketicilerin artık onlara itilen içeriği kabul etmeyeceğini bilecek ve seçim temelli, kullanıcının kontrolünde olan platformlar güçlenecek. Bu seçimleri sağlayamayan yayıncılar ise yeni (medya) dünya düzeninde hayatta kalamayacak.

Yerli, yayın içi video:

“Yerli reklamcılık” yıldızının parlaklığı bu yıl biraz azalmış olabilir, ancak yerel, yayın içi video reklamcılık 2017’de mobil reklamcılığın önemli bir parçası olacak. İşte nedeni: Mobil yayınlar yaklaşık% 100 dikeydir ve bazen dikey video çalışacaktır, ancak bu her zaman geçerli değildir. Bir kullanıcının yayınına otomatik oynatan video ekleyebilmek çok kolay ve zahmetsizdir; bu ise mobil yayıncının anında gelir elde etmenin en kolay yoludur.

Ödüllendirilmiş video:

Ödüllendirilen video, yalnızca ek reklam gelirleri için değil, oyun şirketleri tarafından başarıyla kullanılmıştır. Ayrıca, uygulama içi satın alımları artırdığı ve kullanıcıların sadakatini artırdığı da gösterilmiştir. 2017’de oyun dışı mobil yayıncıların başlayacağına inanılıyor. Ayrıca, tüketicilerin reklamlarını görüntülemeyi tercih ettiği, katıldığı bir deneyimi olduğu için, reklamveren topluluğunun, ödüllendirilen videonun markalarıyla daha uzun vadeli bir yakınlık sağladığını görmeye başlayacağına inanılıyor.

Kaynak: http://www.bizreport.com/2016/12/3-mobile-video-trends-to-watch.html

 Mobil Video Trendleri, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı