Perakende Devleri Google Haritalar Mobil’i Test Etti!

Google Haritalar Mobil’de “Promoted Places” reklamlarını MAC Kozmetik, Starbucks, Walgreens gibi perakende devleri test ediyor. Google Haritalar’daki tanıtılan pimleri ise Android cihazlarda test ediliyor.

Google, yeni tanıtılan pin reklamlarını (resmen Promoted Places olarak adlandırılıyor) Google Haritalar‘da küçük bir perakende grubu ile test etmeye devam ediyor. Pilot, Android cihazlardaki Google Haritalar uygulamasında çalışıyor.

Mart ayında açıklanacak olan Promoted Places reklamları, kullanıcıların perakendeciyi aramalarına gerek kalmadan; haritada çevreleyen bölgelere bakarken Google Haritalar uygulamasında görünebilir. Tanıtılan pimler, genel bir kategori simgesi yerine perakendeci logosu ile birlikte haritada görünür.

Markalı bir tıklamayla, ekranın alt kısmında, tanıtım metninin ve resmin yanında bir “Reklam” simgesi gösteren bir afiş çıkartılır. Kullanıcılar, işletmenin yer sayfasını görüntülemek için tekrar tıklayabilir.

 Google Haritalar, Promated Places, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Bir lansman ortağı olan Walgreens‘e ek olarak, MAC Cosmetics ve Starbucks da pilota katılan perakendeciler arasında yer alıyor.

MAC, global pazarlamanın SVP’si Laura Elkins’e göre; MAC bu yeni reklamları yeni ürünleri tanıtmak için test ediyor.

Walgreens‘in SEM ve sosyal direktörü Andrea Kadu; Walgreens’ın Promoted Places’ı kullandığını ve tatil sezonu boyunca ilaç mağazasını küçük hediyeler için bir varış noktası olarak tanıttığını belirtiyor.

Starbucks‘da kıdemli pazarlama müdürü Jamie McQuary, “Haritamızda logomuz olması, yerlerimizin sıçramasına ve favori menü öğelerinin tanıtımına yardımcı oluyor ve insanlara bizi seçmek için bir neden sunuyor” dedi.

Kaynak: http://searchengineland.com/promoted-pins-google-maps-beta-265559?mc_cid=7be5e51184&mc_eid=fe731eb5dc

 Google Haritalar, Promated Places, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı