Apple, AppStore’da Birçok Değişiklik Yapmaya Hazırlanıyor!

Apple hem developerların hem de son kullanıcıların AppStore kullanımlarında önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Bu değişiklikleri yakın zamandaki geliştirici konferansı WWDC’de açıklamayı hedefliyor. Apple’ın Phil Schiller, uygulama değerlendirme aşamasından keşif sürecine değin her şeyi geliştirmek için çaba sarf ettiklerini belirtti. Apple’ın AppStore yenilikleri dahilinde en öne çıkanı, iş modellerindeki düzenlemeler. Yeni düzenleme sayesinde tüm uygulama kategorilerinin abonelik modeline geçmesi sağlanabilecek.

Normalde 70’e 30 olan gelir paylaşımında,kullanıcıları bir yıldan daha fazla kendisine bağlamayı başaran uygulamalar için bu dağılım yüzde 85’e yüzde 15 şeklinde farklılaşacak. Abonelik imkanını tüm kategorilere genişleteceklerini belirten Schiller, özellikle oyun geliştiricileri tarafında büyük bir fırsat yaratacağınıbelirtti. Değişim sonrası developerlar 200’ü aşkın abonelik fiyat alternatifinden birini seçebilecek ve bölgesel olarak fiyatlandırma olacak. Eğer bir developer abonelik fiyatını yükseltirse kullanıcıların fiyat artışını bir kez daha onaylaması gerekecek. Yeni sistem mevcut abonelik tabanlı uygulamaları da kapsayacak.

Uygulama fiyatlarını aylık biçimde belirleyebilmek önemli bir fayda olarak tanımlanabilir. iPhone satışlarının azaldığı bir dönemde AppStore’da yapılan bu değişiklik, Apple’ın mevcut kullanıcılarını daha kârlı gelir kaynaklarına yönlendirmesini mümkün kılıyor.

Apple bu yeni değişikliklerleAppStore’da öne çıkarılacak uygulamaları da açık artırma yöntemiyle belirleyecek.

Uygulama değerlendirme süresini de hızlandırdıklarını belirten Schiller, AppStore’a gönderilen uygulamaların yüzde 90’lık bölümünün iki gün içinde değerlendirildiğini söyledi. Schiller, AppStore ziyaretçilerini artırmayı ve mağazayı her kullanıcının günde en az bir kez ziyaret etmesini amaçladıklarını belirtti. Applebunu sağlamak için her uygulamanın 3D Touch menüsüne “Paylaş” seçeneğini eklemeyi düşünüyor. Bu sayede indirme bağlantıları sosyal medyada paylaşılabilecek.

Kaynak: http://www.theverge.com/2016/6/8/11880730/apple-app-store-subscription-update-phil-schiller-interview

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı