Artık İç Mekanlar Apple Haritalar’da!

Google Maps’in en ciddi rakipleri arasında yerini alan ve iddiasını gitgide arttıran Apple Haritalar’a yeni bir özellik daha geliyor.

Google, özel araçları ve kamera donanımlı görevlileri ile haritalarda daha detaylı görüntüler elde etmemizi sağlıyor. Apple ise haritalar servisi için halihazırda kamera ve sensörlerle donanmış araçlarını kullanıyor.

Bloomberg’in haberine göre Apple, drone’ları kullanarak hava alanları, müzeler gibi bazı özel iç mekanlar ile yol tabelaları, yol çalışmaları ve işaretler gibi ayırıcı ve ayrıntılı özellikleri haritalarına eklemeye hazırlanıyor.

Apple’ın Harita uygulamasıiçin iç mekan görünümü ve gelişmiş araç navigasyonu üzerinde çalıştığı konuşuluyor. İç mekan haritaları ile Apple kullanıcıları müzelerde ve havaalanlarında bir yeri bulmaya çalışırken yardımcı olacak.

Bu özellikler için sağlam bir ekip kuran Apple’ın , 2017 yılında Apple Haritalar’da bu yeni özelliği kullanıma sunulması beklenirken; bunlar ile birlikte sürücüleri ilgilendiren yeni bir özellik de kullanıma hazırlanıyor. Bu özelliğin sürücülerin şerit değiştirirken kullanmalarına yönelik olduğu konuşuluyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı