Samsung Pay dünya genelinde dört yeni pazara daha giriyor.

Samsung Pay dünya genelinde dört yeni pazara daha giriyor. Mobil ödeme hizmeti Orta Doğu ve İskandinav pazarlarında yer alacak.

Samsung Pay geçtiğimiz ay İsveç’te beta olarak yayınlanmıştı. Nisan ayında da Birleşik Arap Emirlikleri erken erişim listesine eklenmişti. Bugünlerde ise Samsung Pay’in ülkelerde tam şekilde aktif olduğunu öğrendik. Buna ilaveten Hong Kong ve İsviçre pazarları da erken beta ile dahil edilen en son lokasyonlar oluyor. Bu arada Samsung, Hindistan’da Apple ve Google’ın önce davranarak  mobil ödeme servisini bu ülkede pazara sunmuştu.

Apple Pay Hong Kong ve İsviçre’de zaten yer alıyor. Ancak İskandinav ülkelerine ya da Orta Doğu’ya henüz girmedi. Samsung’un mobil ödeme servisinin dört yeni pazarı düşünüldüğünde, Android Pay sadece Hong Kong’da piyasaya sürüldü.

Samsung Pay şu anda 14 farklı ülkede bulunuyor. Ağustos 2015’te Güney Kore’de açılmış olan servis daha sonra ABD, Çin, İspanya’da faaliyete geçti. Avrupa, Asya ve Latin Amerika’dan farklı pazarlar ile devam etti. Hong Kong ve İsviçre’nin eklenmesiyle bu sayı  16’ya çıkacak.

2017 sonuna doğru Samsung Pay Türkiye’de de olacak gibi. Galaxy S8’in Türkiye lansmanında mobil ödeme servisinden de bahseden  Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Pay’in 2017’nin dördüncü çeyreğinde Türkiye’ye gireceği söylemişti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı