Mobil Oyun: Basit ve Eğlenceli "Hidden Folks" - Moblobi.com
Mobil

Mobil Oyun: Basit ve Eğlenceli “Hidden Folks”


Çok şey istemeyen sakinleştirici ve eğlenceli bir oyuna ihtiyacınız varsa, Hidden Folks’u deneyebilirsiniz. Hidden Folks oyunu, Where’s Waldo’ya benzer bir arama ve bulma oyunu ve goofy ses efektleriyle siyah beyaz olarak elle çiziliyor. Bulmak için 120’nin üzerinde hedefle arama yapmak için 15’den fazla alan var ancak ilginç olanı, 960’dan fazla “ses efekti” varlığı. Oyunun çekiciliğinin bir parçası olan ise; geniş bir peyzaj boyunca sesler nerede olduğunuza göre değişiklik yapabilmeniz ve neredeyse her şeye dokunarak ses çıkartabilmeniz… Bazı ses efektleri, su akıcılığının sesleri veya hışırdayan bir ağaç olurken; bir maymuna dokunursanız oyunun yaratıcılarının sunduğu komik sesleri de duyarsınız.

Oyundaki elle çizilen bu manzaralardaki her şey hareketli; aynı zamanda daha net bir resim elde etmek için görüntüyü yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz. Oyundaki bilmece; nesneleri, kişileri ve hayvanları büyük haritaların belirli alanlarına yerleştirerek bulmalarını kolaylaştırıyor. Sıfır oyun mekaniği nesneleri bulmak için sizi itiyor. Dileyenler oyundaki tıklama sayaçları veya zaman sınırlarına da kullanabilir. Ancak oyunun basitliğini ve cazibesini görmek isteyenler bu özellikleri kapatabilir.

Siyah-beyaz dünyada ve gizli çamlardaki karakterler için hikayeler bulmak çok kolay. Oyunda yüzden fazla iMessage çıkartması bulunuyor ve bilmeceler 14 dilde destekleniyor. Oyun aynı zamanda Apple TV’de de çalışıyor; bu yüzden ailenizle de oynayabiliyorsunuz. Hidden Folks oyunu ücretli ancak saatlerce oynamaya devam edebilmeniz için bol miktarda içerik olsa da, oyun size 4 $’ı geri veriyor. Şu an için bir Android sürümü mevcut değil, ancak oyun yaratıcıları tarafında bunun için de çalışmalar sürüyor. App Store’daki oyun ise iPad ve iPhone ile uyumlu ve ayrıca Windows, Mac ve Linux için Steam ile de oyunu indirebiliyorsunuz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı