Fitness ve Sağlıklı Yaşam için Mobil Uygulamalar!

Kilo vermeye, sağlıklı yaşamaya, daha sağlıklı beslenmeye veya spor yapmaya çalışıyorsanız, iPhone’unuz da size bu konuda yararlı bir araç olabilir. Tabi bunun için doğru uygulamalara sahipseniz. Sağlıklı ve fit kalmanıza yardımcı olacak fitness, kardiyo, sağlıklı beslenme ve yaşam için uygulama önerilerini sizin için derledik:

Nike + Training Club

Nike-app-ekran görüntüsü

Nike’nin resmi uygulaması, hedeflerinize ve fitness seviyenize dayalı 30 ila 45 dakikalık bir antrenman kütüphanesine sahiptir. Uygulama videolarıyla nasıl yürütüleceğini açıklar ve hatta başarılarınızı sosyal paylaşım ağlarında paylaşmanızı da sağlar.

Carrot Fit: 7 Dakikalık Egzersiz, Adım Sayacı ve Ağırlık İzleyici ($ 4)

Havuç fitisiCarrot Fit, tehdit, ilham, alay ve rüşvet veren aynı zamanda değişik ve eğlenceli bir uygulama. Amaç hareket ettirmek. “7 dakika cehennemde” egzersiz programı ile de harika bir motivasyon programı sağlıyor. 30 saniyelik 12 ceza egzersizini yapmazsanız sizi kovuyor.

Argus: Kalori Sayacı ve Etkinlik Takibi

Argus

Argus, uykunuzu, kalp atış hızınızı, kalorinizi ve daha fazlasını izleyen, hepsi bir arada sorunsuz bir etkinlik izleyicisi… Uygulama, kendi egzersiz planınızı oluşturma seçeneği yanında üstesinden gelebilmeniz için zorluklar da sunuyor. Kalorilerinizi izlemek için yediğiniz ürünlerin etiketlerindeki barkodları tarayarak yediğiniz yiyecekleri bile ekleyerek, izleyebiliyorsunuz.

Lose İt!: Kilo Kaybı Programı ve Kalori Sayacı

kaybetmek

Besin alımını ve spor faaliyetlerini izlersiniz ancak çoğu zaman kaybedersiniz. Bu uygulama ile kilonuzu, yaşınızı ve ne kadar kilo verdiğinizi kaçırmadan; kaç kalori tükettiğiniz gibi bilgileri tutuyor ve aynı zamanda size bir program da oluşturuyor.

MyFitnessPal: Kalori Sayacı ve Diyet İzleyici

Myfitnesspal-3-880x586

MyFitnessPal tarafından geliştirilen Kalori Sayacı ve Diyet Takibi, sıralamanız gereken 5 milyondan fazla gıdadan oluşan bir veritabanına sahip; bu da yediğiniz şeyin izini sürmenizi de kolaylaştırır. Ayrıca, diyetinizdeki her şeyi izleyebildiğinizden emin olmak için bir adım izleyici ve bir barkod tarayıcıya da sahip.

Lifesum: Sağlıklı Yaşam ve İyi Beslenme

Can kurtaranLifesum, günlük kalori alımınızın doğru bir değerlendirmesini yapmak için Withings ve RunKeeper’dan gelen uygulamalarla çalışan bir kilo kaybı uygulamasıdır. Hatta dahili bir barkod tarayıcıya sahip ve bu sayede milyonlarca öğenin beslenme bilgilerini de alabilirsiniz.

Fitocracy

Fitocracy

Fitocracy rekabet için geliştirilmiş bir uygulama… Kişisel antrenör, egzersizleri izlemenize ve bir eşitleme sistemi ile de gerçek hayattaki hedeflere doğru ilerlemenizi önerir ve aynı zamanda oyun içi başarılarınızı arkadaşlarınıza ve Fitocrasy topluluğunuz arasında paylaşabilmenizi sağlar.

Pokémon Go

Pokemon-go-screen-walking

Geleneksel bir kilo kaybı uygulaması değil, ancak Pokémon Go oyunu kanepeden ve hareketsizlikten kurtulmak için harika bir sebep olabilir. Çünkü Pokemon’u bulmaya çalışırken kendinizi şehrin dört bir tarafında dolaştırıyor bulacaksınız.

V-Traning

Vent-up v-training uygulaması

Kişisel bir eğitmen arıyorsanız, bu uygulama yakınınızdaki tüm eğitmenleri bir harita üzerinde otomatik olarak gösterir. Tecrübeleri, eğitim stili, sertifikalar, gidiş oranları ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Bazı eğitimciler için de kullanıcı derecelendirmeleri ve geçmiş müşterilerin fotoğrafları da bulunuyor. Uygulamada zaman talep edebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz hatta birebir etkileşime de geçebilirsiniz. Bir eğitimciyseniz, müşterileriniz için altı günlük eğitim ve beslenme planları hazırlayabilir ve uygulamadan doğrudan gönderebilirsiniz. Ayrıca, eğitim oturumları için randevuları ve hatırlatmaları bulunan bir takvime de erişebilirsiniz.

Fitstar: Kişisel Eğitici

Fitstar ios uygulaması
Bu uygulama, fitness seviyenize dayalı özel bir egzersiz oluşturur. Egzersiz programını seçersiniz ve uygulamaya, egzersizlerin sizin için kolay mı, yoksa çok mu sert mi olduğunu söylersiniz. Bilgiler, seviyenize uyan bir egzersiz rutini oluşturmak için kullanılır. Bu sağlık uygulaması, Fitbit, MyFitnessPal ve Strava ile uyumlu olduğu için, genel uygunluğunuzu da izler. Freemium uygulaması Apple Watch ile de uyumlu , ancak bazı özellikler kullanmak için bir abonelik gerektiriyor. Ancak, ikinci yol için her yıl yılda 8 ila 40 dolar arasında vermeniz gerekiyor.

Weight Watchers: Diyetisyen

Ağırlık gözlemci ios uygulaması
Weight Watchers, daha sağlıklı bir yaşam tarzı yolculuğunuzda size yardımcı olacağını taahhüt eden bir resmi uygulamaya sahiptir ve kilo verme ilerlemenizi arkadaşlarınızla izlemenize ve paylaşmanıza yardımcı olur. Weight Watchers programı puanları takip etmekle ilgili olduğundan, bu uygulama aynı zamanda yiyecek alımınızı takip etmeyi de kolaylaştırır, çünkü yediğiniz her şeyin bir puan değeri vardır. Ücretsiz uygulama Apple Watch ile de uyumludur, ancak en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız Weight Watchers Online’a abone olmanız  gerekir.

GymBook: Güç Eğitim Plancısı

Gymbook

GymBook, güçlü egzersiz programlarınızı izleyen, görsel açıdan çekici bir uygulamadır. Kendi rutinlerinizi oluşturabilirsiniz. Uygulamada 50 hazır egzersizin GIF’lerini ve farklı kas gruplarını nasıl etkilediğini görebilirsiniz.

Pumping Weight (Ağırlık Pompalama ($ 5)):

Pompalama ağırlığıPumping Weight, iyi tasarlanmış bir arayüze ve günlük egzersizlerden oluşan ve belirli kas gruplarını hedeflemek için açık talimatlara sahip olan bir uygulamadır. Uygulama, egzersiz rutini değiştirmenize ve hatta kilo, vücut yağ ve VKİ’nizi izlemenizi de sağlar.

FitnessBuilder:

Fitness kurucusu

Oldukça basit olan bu uygulama, yaptığınız egzersizin sayısını ve ne kadar ağırlık kullandığınızı kaydeder. Aynı zamanda çeşitli egzersiz katalogları da bulunuyor. Fitness oluşturucu uygulaması, egzersiz programlarınızı takip etmenizi sağlar ve yaptığınız ilerlemeyi görmenizi sağlar.

Strong Lifts 5X5

Güçlü asansör

Strong Lifts 5X5, kas yapmak ve yağ kaybetmek için en iyi yollardan biri, ancak uygulama daha çok bu konuda idmanlı ve tecrübeli kullanıcılar için daha uygun. Uygulama, en iyi etki için vücudunuzdaki en büyük kaslara odaklanarak haftada üç kez 45 dakikalık antreman yaptırıyor.

PumpNLog: Egzersiz İzleyici ve Spor Günlüğü

Egzersiz günlüğü

PumpNLog kullanımı kolaydır. Uygulama, spor salonundaki ilerlemenizi kaydetmeniz için basit bir günlük niteliğinde… Özel egzersizler oluşturabilir, fotoğraflarınızı günlüğe kaydedebilir ve başarılarınızın kaydederek, bildirimleri de etkinleştirebilirsiniz.

Strong (Güçlü) Egzersiz İzleyici ve Eğitim Günlüğü:

güçlü

Egzersiz oturumunuzla ilgili bilgileri kolayca girmenizi sağlayan estetik açıdan hoş bir egzersiz izleme uygulamasıdır. Bazı kilometre taşlarına ulaştığınızda bu diğer başarıların kilidini açar ve uygulama ayrıca egzersiz programınıza kendi rutinlerinizi de eklemenize izin verir. Ayrıca bir dizi kardiyo egzersizleri de uygulama içerisinde yer alıyor. Ancak uygulamanın birincil odak noktası ise, Starting Strength or Stronglifts 5X5 uygulamaları gibi ilerici halter rutinleri üzerinde olması…

Jefit Egzersiz: Egzersiz Eğitmeni ve Spor Günlüğü

Jefit

Vücut geliştiricileri için tasarlanan Jefit, tüm temsilcilerinizi, takımlarınızı ve kaldırdığınız ağırlığı izler. Jefit, belirli kas gruplarını hedeflemek için tasarlanmış çeşitli egzersiz rutinleri sağlar ve size özel egzersiz tasarlamanıza da izin verir.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı