Telefonlarınızın Güvenliği için ESET Mobile Security! - Moblobi.com
Mobil

Telefonlarınızın Güvenliği için ESET Mobile Security!


Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar için geliştirilen güvenlik uygulaması ESET Mobile Security’yi mercek altına alıyoruz…

Günümüzde mobil cihaz kullanımının ne denli arttığı ortada. Peki metrobüste, evde, işyerinde, her yerde yanımızda taşıdığımız akıllı telefonlarımız ve içinde depoladığımız verilerimiz ne kadar güvende?

Tıpkı internet kullanımının artmasının getirdiği bazı sonuçlar gibi mobil cihaz kullanımının artması da hackerlar için yeni hedefler oluşturdu. Akıllı telefonlarımızın, tabletlerimizin sürekli internete bağlı olması tıpkı bilgisayarlarımızda olduğu gibi onları da tehlikelere açık bir hale getiriyor. Eğer yeterince önlem almazsak kötü niyetli kişilere mobil cihazlarımız üzerinden verilerimiz ulaşma imkanı vermiş oluruz.

Tam bu noktada antivirus yazılımlarının öncü markalarından ESET, Android cihazlar için bir çözüm sunuyor. ESET Mobile Security tıpkı bilgisayarlarınızda yüklü olan antivirus programları gibi mobil cihazınızı zararlı yazılımlara karşı koruyor.

Kimlik Avı Koruması sayesinde kişisel verilerinizi güvende tutan uygulamada cihazınını kötü amaçlı yazılımların tespitine karşı korumak oldukça kolay. ESET Mobile Security’nin sade arayüzü ve kolay kullanımı sayesinde uygulamayı Play Store’dan indirip kurduktan sonar tarama yapmak ve tehditleri tespit etmek oldukça basit ve hızlı.

ESET Mobile Security kullanıcılarına sunduğu Proaktif Anti Theft özelliği sayesinde cihazının kaybolduğunda ya da çalındığında verilerinizin güvenliği için cihazı kilitliyor.Bu özelliği MyEset.com ile birlikte kullanacak olursanız cihazınız gizli gizli bulunduğu ortamın fotoğraflarını çekebiliyor ya da istediğiniz bir numaraya mesaj gönderebiliyor, ayrıca cihazının yerini de tespit etmeniz mümkün.

ESET Mobile Security ayrıca son zamanlarda artan spam mesajlara ve aramalara karşı da bir çözüm sunuyor. Uygulama sayesinde isterseniz kişileri tek tek ya da gruplar halinde engelleyebiliyorsunuz.

İnternetle birlikte mobil cihaz kullanımın bu denli yaygınlaşması sonucu verileri güvende tutmak kullanıcılar için bir hayli önem taşıyor. Bu nedenle tıpkı bilgisayarlarımızda zararlı yazılımlardan korunmak için antivürüs kullandığımız gibi telefonlarımızda kullanmamız bizleri tehditlere karşı koruyacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı