Mobilde Oyun ve Eğlence için Daha Fazla Harcandı! - Moblobi.com
Mobil

Mobilde Oyun ve Eğlence için Daha Fazla Harcandı!


Kullanıcılar, 2016 yılında, oyunlara ve eğlence uygulamalarına daha fazla harcadılar

ABD kullanıcılarının iPhone uygulamaları üzerinde harcadığı para miktarı sürekli artarken, geçen yıl Eğlence uygulamaları özellikle önemli oranda büyüdü.

Netflix, Hulu ve HBO NOW gibi gerçek zamanlı aktarım hizmetlerine ev sahipliği yapan kategori, uygulama istihbarat şirketi Sensor Tower’tan alınan yeni bir rapora göre, tüketicilerin yıllık harcamalarının yüzde 130 arttığını gösteriyor.

Bulgular, insanların cordcuttingvestreaming TV hizmetleri alanlarındaki ilgisinin arttığına işaret ediyor. Örneğin, HBO, geçtiğimiz günlerde HBO NOW’un 2 milyondan fazla aboneye ulaştığını duyurdu – kullanıcı tabanını bir önceki yıla oranla iki katına çıkardı.

us-iphone-revenue-per-device

Netflix, 2014 yılının 4. çeyreğinde uygulama içi abonelik teklifi ileiOS müşteri tabanındaki artış yaşadı. Uygulama, lansman çeyreğinde brüt gelirde yaklaşık 7,9 milyon Dolarve son çeyrekte 58 milyon Dolara çıktı.

Abonelik hizmetleri diğer IOS kategorilerindeki büyümeyi de etkiliyordu. Örneğin, Fotoğraf ve Video kategorisi, YouTube’un abonelik hizmetinin, YouTubeRed’in büyümesinden yararlandı. YouTube’un birincil kategorisi olan Fotoğraf ve Video, aktif iPhone başına ABD AppStore gelirinin 2015’ten 2016’ya 0,30 $ ‘dan 0,70 $’ a yükselmesini sağladı.

Bu arada, Sosyal Ağ Kategorisi 1.80 $ ‘dan 2.00 $’ ya yükseldi.

Müzik kategorisi 3,40 $ ‘dan 3,60 $’ a yükseldi.

us-iphone-downloads-per-device

Bununla birlikte, AppStore’un en çok katkıda bulunan kategori oyunlar olmayı sürdürüyor. 2016 yılında, ABD AppStore gelirinin yüzde 80’inden fazlası Oyun kategorisi tarafından üretildiğini belirtiliyor.

ABD’li iPhone sahipleri geçen yıl oyun için cihaz başına ortalama 27 ABD doları tutarında, 2015 yılında ise 25 ABD doları ödedi.

Harcama arttıkça, cihaz başına düşen parça harcaması kategorisi geçen yıla göre düşüş göstererek 2015’te 10,5 iken 2016’da 9,9’a düştü.

Sosyal ağ uygulamaları, 2016’da daha az yüklendi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı