Microsoft’tan Stranger Things Hayranlarına Özel Uygulama!

Dünya devi markalardan olan Microsoft, son dönemlerin popüler dizisi olan Stranger Things hayranları için bir sürpriz hazırladı. İşte detaylar…

Microsoft’un Stranger Things uygulamasında neler var?

Microsoft hayatımıza 1985 yılında Windows 1.0 ile giriş yapmıştı. Şuan kullanımda olan sürümlerine göre oldukça basit olan bu işletim sistemi, piyasaya sürüldüğü zaman büyük çapta bir sükse yaratmış ve bir anda birçok rakibinin önüne geçmişti. Geçtiğimiz haftalarda şirketin sosyal medya hesabından yayınlanan “all-new Windows 1.0” yani “Windows 1.0 Hakkında Tüm Yenilikler” başlıklı sahip olan kısa video ise tüm takipçilerin aklını karıştırmıştı ve konuyla ilgili çeşitli teoriler de ortaya çıkmaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise bu tanıtım videosunun ortaya çıkış sebebi şirket tarafından açıklandı.

Windows’un bu şakayla karışık yeni tanıtımı aslında tamamen Stranger Things dizisinin birkaç hafta önce izleyiciyle buluşan üçüncü sezonuyla ilgili. Dizinin geri dönüşünü kutlamak amacıyla Microsoft’un kullanıcıyla buluşan ilk Windows versiyonu olan 1.0’a benzer bir uygulama geliştiren ve bu uygulamaya da “Windows 1.11” adını veren şirket uygulamayı dizinin dönüşünün hemen ardından kullanıcılarına sundu. Dizinin geçtiği yıl olan 1985’te piyasaya sürülen Windows 1.0’ın kopyası olan ve Paint, Write gibi nostaljik uygulamaların bulunduğu uygulamada meşhur Windows cmd yani komut sistemi de bulunuyor.

Microsoft’tan Stranger Things ile ilgili İpuçları!

Dizinin üçüncü sezonu ve uygulama arasındaki bağlantılar yalnızca tarihlerle de ilgili değil. Uygulama bir işletim sistemine benzerliğinden ziyade dizinin yeni sezonuyla ilgili ipuçları bulunan bir oyun gibi tasarlanmış.

Birçok tuhaf bilinerek konulmuş glitch’in yani kusurun bulunduğu uygulamada çeşitli 8-bit mini oyunlar da bulunuyor. Bu oyunlar doğrultusunda dizinin üçüncü sezonundaki birçok ayrıntıyı tamamlayan ipuçları ve gizli mesajlar kullanıcı tarafından bulunabiliyor.

Eğer dizinin bir fanıysanız, uygulama sizin için güzel ve vakit geçirmeniz için ideal bir eğlence aracı olabilir. Fakat aradığınız şey bir Windows 1.0 deneyimiyse, uygulamanın çok da ona yakın bir konumda olduğunu söyleyemeyiz.

Microsoft Stranger Things için yaptığı bu uygulama ile kullanıcılara başka neler sunuyor? Hangi efektler var? Nasıl müzik ve kısa film yapma şansı sunuyor? Bu uygulamaya nerelerden ve nasıl ulaşılabiliyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Hüseyin Emre Almaz

Hüseyin Emre Almaz

MEF Üniversitesi, İşletme bölümü öğrencisi. Aynı zamanında vokalistlik ve öykü yazarlığı yapmaya çalışıyor. Kısacası, beyaz yaka olmamak için elinden geleni yapan nevi şahsına münhasır biri. Moblobi.com’da da dijital dünyayla ilgili bildiği şeyleri size aktarma gibi bir gayesi var. Köşesini takipte kalın! https://moblobi.com/author/emre-almaz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı