Metin Hara, Givin’e Ortak Oldu!

Metin Hara, alışverişini bağışa çeviren sosyal girişim Givin‘e yatırım yaptı. Şimdi hem Givin uygulaması, hem de Metin Hara‘nın Givin’e yaptığı yatırım ile ortak olması ile ilgili tüm detaylara bir göz atalım…

Önce Givin nedir, neler yapar bakalım…

Daha önce Moblobi olarak pek çok kez sizinle paylaştığımız Givin uygulamasını bilmeyenler için kısaca biraz bahsedelim. Givin, alışveriş sırasında yaptığınız ödemelerin; eğitim, sağlık ve sokak hayvanları için bağış olduğu; hem uygun fiyatlı alışveriş yapabileceğiniz hem de bu alışverişinizin bağışa dönüştüğü bir sosyal girişim.

Başak Süer ve Ali Aksakarya ortaklığıyla hayata geçen Givin uygulaması store’lardaki yerini Nisan 2017’de almıştı. 2017’de de App Store’un en sevdiği 20 uygulamadan biri olarak gösterilmişti. Uygulama aslında Türkiye’de tüm gelirlerin bağış olarak aktarılması için oluşturulmuş ilk mobil uygulama ve çok bağış yapan kullanıcılara ödüller de kazandırıyor.

Givin, başlangıçta kullanmadığınız eşyaların bağışa dönüştüğü bir platform olarak ortaya çıkmıştı; daha sonra markaların da eritmek istedikleri ürünlerini sivil toplum kuruluşları faydasına bağışa dönüştürme talebiyle birlikte platform hızla büyümeye devam ediyor. Mavi, Zorlu PSM, Uber gibi firmalar platforma dahil olarak hem kendi ürün ve hizmetlerini bağış karşılığında sunarak yeni kullanıcılar ediniyor hem de sosyal fayda sağlıyor.

Uygulama 30 bin’in üzerinde kayıtlı kullanıcıya sahip; kullanıma sunulduğu 1,5 yıl içerisinde de 600 bin liranın üstünde bağış potansiyeli ortaya çıkarmış. Şu ana kadar 200 bin liraya yakın bağışa da aracılık etmiş. 2018 sonunda ise 100 bin kayıtlı kullanıcıyı geçmeyi hedefliyor.

Givin‘de bağışçılar da ödüllendiriliyor. Kullanıcılar bağış yaparak destek puanları topluyorlar, en az 2 kişilik şirket ekipleri kurup diğer şirketlerle yarışabiliyorlar ve dönemsel yarışmalarla da çeşitli ödüller kazanabiliyorlar.

Metin Hara, Givin’e ne kadar yatırım yaptı? Bu yatırım sonrası neler olacak?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı