İşte En Çok Aldığımız Elektronik Ürünler!

Bildiğiniz üzere en fazla değiştirdiğimiz ve en fazla para harcadığımız ürünlerin başında elektronik ürünler geliyor. Peki sizce 2018 yılında elektronik ürünlerden en çok neler aldık?

Geçtiğimiz günlerde 2018 yılında Hepsiburada ‘nın yayınladığı Trend Raporu‘nu sizinle paylaşmıştık. Şimdi size bu rapordan ilginç bir veriyi daha paylaşacağız. 2018 yılında elektronik kategorisinde en çok hangi ürünler tercih edildi? İşte size ilginç detaylar…

Kablosuz ürünler çok popüler…

6 ayda bir yayınlanan Trend Raporu‘nda telefon, bilgisayar, oyun konsolları ve kablosuz kategorilerinde artış görünüyor. Özellikle kablosuz kategorisindeki ürünlere ilgi 2018 yılında katlanarak artmış. Bu da ülkemizde yaşayanların kablosuz ürünleri sevdiğini gösteriyor. Müşteri alışveriş tercihleri incelenerek oluşturulan raporda, kablosuz hoparlörlere talep 2018 yılına göre yüzde 106 artmış görünüyor. Bunun dışında kablolu kulaklılara alternatif olarak çıkan kablosuz kulaklıklara ilgi de yüzde 82 artmış. Bu veri sürekli karışan kabloları sebebiyle kablolu kulaklıklardan vazgeçtiğimizi de gösteriyor.

Kablosuz konsollara ilgi arttı…

Yine kablosuz olan oyun konsolları da bu yıl talep görmüşe benziyor. Oyun konsollarına ilgi genel olarak yüzde 20 artarken; kablosuz oyun konsollarına talepde de yüzde 32 artış görünüyor. 2018’de en çok satılan oyun konsolu pek çoğunuzun tahmin edeceği üzere PlayStation 4 yani PS4 oldu.Bunu PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Nintendo takip etti. Oyun konsolları deyince oyunlardan bahsetmemek de olmaz elbette. 2018 yılında en çok satılan bilgisayar oyunu ise God of War ve Red Dead Redemption 2 oyunları olmuş.

Peki en çok hangi yaş grubu elektronik ürünleri tercih etti? Yerli ürünlerde neler tercih edildi? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı