İşte En Çok Aldığımız Elektronik Ürünler! - Moblobi.com
Mobil

İşte En Çok Aldığımız Elektronik Ürünler!


Bildiğiniz üzere en fazla değiştirdiğimiz ve en fazla para harcadığımız ürünlerin başında elektronik ürünler geliyor. Peki sizce 2018 yılında elektronik ürünlerden en çok neler aldık?

Geçtiğimiz günlerde 2018 yılında Hepsiburada ‘nın yayınladığı Trend Raporu‘nu sizinle paylaşmıştık. Şimdi size bu rapordan ilginç bir veriyi daha paylaşacağız. 2018 yılında elektronikkategorisinde en çok hangi ürünler tercih edildi? İşte size ilginç detaylar…

Kablosuz ürünler çok popüler…

6 ayda bir yayınlanan Trend Raporu‘nda telefon, bilgisayar, oyun konsolları ve kablosuzkategorilerinde artış görünüyor. Özellikle kablosuzkategorisindeki ürünlere ilgi 2018 yılında katlanarak artmış. Bu da ülkemizde yaşayanların kablosuz ürünleri sevdiğini gösteriyor. Müşteri alışveriş tercihleri incelenerek oluşturulan raporda, kablosuz hoparlörlere talep 2018 yılına göre yüzde 106 artmış görünüyor. Bunun dışında kablolu kulaklılara alternatif olarak çıkan kablosuz kulaklıklara ilgi de yüzde 82 artmış. Bu veri sürekli karışan kabloları sebebiyle kablolu kulaklıklardan vazgeçtiğimizi de gösteriyor.

Kablosuz konsollara ilgi arttı…

Yine kablosuz olan oyun konsolları da bu yıl talep görmüşe benziyor. Oyun konsollarına ilgi genel olarak yüzde 20 artarken; kablosuz oyun konsollarına talepde de yüzde 32 artış görünüyor. 2018’de en çok satılan oyunkonsolu pek çoğunuzun tahmin edeceği üzere PlayStation 4 yani PS4 oldu.Bunu PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Nintendo takip etti. Oyun konsolları deyince oyunlardan bahsetmemek de olmaz elbette. 2018 yılında en çok satılan bilgisayaroyunu ise God of War ve Red Dead Redemption 2 oyunları olmuş.

Peki en çok hangi yaş grubu elektronik ürünleri tercih etti? Yerli ürünlerde neler tercih edildi? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı