iPhone'a iTunes ile Nasıl Müzik Atılır? - Moblobi.com
Mobil

iPhone’a iTunes ile Nasıl Müzik Atılır?

Masaüstü bilgisayarlardan iTunes ile iphone cihazlara müzik nasıl aktarılır? iTunes kullanarak playlist nasıl oluşturulur? İpuçları, haberimizde...


Dünya devi Apple, sadece geliştirdiği cihazlarla uyumlu çalışan programlar çıkararak, kendine ait bir dünya yarattı. iTunes programı da Apple tarafından geliştirilen çok yönlü hizmetlerden biri. Apple cihaz sahipleri itunes hizmeti ile bilgisayardan iphone cihazlarına müzik aktarabiliyorlar.. Peki itunes programı nasıl kullanılır? iPhone’a nasıl müzik atılır? İpuçları, haberimizde…

iTunes programı nedir?

iOS sürümlü bütün cihazlarda olan iTunes; müzik dinlemek, film izlemek veya satın almak amaçlı kullanılan bir Apple uygulaması. Özellikle iPhone ve iPad başta olmak üzere Apple kullanıcılarının en çok kullandığı yazılımlardan biri. Ayrıca, program Mac cihazların yanı sıra windows işletim sistemine sahip masaüstü cihazlarda da çalıştırılabiliyor.

iTunes içerisinde CD oluşturabilir, farklı platformlarda paylaşabilirsiniz. İmix adı verilen bir özelliği sayesinde paylaştığınız şarkılara oy ve beğeni toplayabilirsiniz. Ayrıca, bu program ile farklı radyo kanallarını dinleyebilirsiniz.

iTunes’a müzik nasıl atılır?

iphone itunes muzik atma moblobi

Masaüstünden iTunes’u kullanarak, mobil cihazınıza dinlemek istediğiniz bir şarkıyı aktarabilirsiniz. iphone itunes müzik atma işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların yapması gerekenler ise şöyle;

  • Bilgisayarınızda itunes’u kurup, etkin hale getirin.
  • Telefonunuzdaki bilgilerinizle bağlantı kurmak için data kablosunu cihazlarınıza bağlayın.
  • iPad ve iPhone cihazınıza atmak istediğiniz şarkıları i-kütüphaneye aktarmanız gerekiyor.
  • Şarkıları seçili hale getirip ekran üzerinde sürükleyip bırakabilirsiniz. Bu cihazlar içerisinde veri aktarımı gerçekleşir böylece itunes müzik atma işlemi tamamlanmış olur.
  • Yüklediğiniz şarkılardan bir Playlist oluşturmak isterseniz “File” bölümünden “New Playlist” seçeneğine tıklayarak oluşturabilir, isterseniz ad belirleyebilirsiniz.
  • Daha sonra oluşturduğunuz playlist içine istediğiniz şarkıları seçip, sürükleyebilirsiniz.

Peki siz iphone cihazlarda müzik dinlemek için hangi programları kullanıyorsunuz? iTunes’un hizmetlerinden memnun musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • iPhone’da Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone Cihazlarda Spam Çağrılar Nasıl Engellenir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone’da Fotoğrafları Yüze Göre Nasıl Gruplandırırsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı