iPhone X Kullanıcıları Yeni Özelliklerden Memnun - Moblobi.com
Mobil

iPhone X Kullanıcıları Yeni Özelliklerden Memnun


iPhone X yakın zamanda piyasaya çıktı.

iPhone 8’den çok kısa bir süre sonra piyasaya çıkan iPhone X, kullanıcı tarafında da birçok yeniliği beraberinde getirdi. Tasarıma ek olarak gerçekleştirilen bu yenilikler kullanıcı tarafını da memnun etmiş gibi görünüyor.

Yurt dışında yapılan bir araştırma iPhone X kullanıcılarının Apple müşterilerini memnun ederek bu anlamda kendisine sadık bir kitle yaratmış olduğunu da kanıtlıyor. iPhone X’de TrueDepth adı ile eklenen kamera sistemi ve telefondaki ana güvenlik çözümü olarak Face ID teknolojisi yenilikler arasında. Bu yenilikler iPhone X kullanıcılarının en beğendiği 2 yenilik.

Özellikle iPhone 8 de çok büyük bir değişikliğe imza atmayan Apple’ın iPhone X ile bu tutumunu değiştirdiği gözlemleniyor. iPhone’un ilk çıktığı 2008 sonrası dönemde Facetime 2010’da duyurulmuştu. 2011’de ise Siri en büyük yenilikler arasında yer aldı. 2013 senesine geldiğimizde iPhone 5S’te parmak izi tanıma teknolojisi bir diğer büyük yenilik oldu. Bu teknoloji daha öncesinde başka telefon firmaları tarafından kullanılmış olsa da Apple’ın bu teknolojiyi kullanması adeta standart bir durum ortaya çıkardı.

Yapılan araştırma verilerine göre iPhone X’in bu yeni kamera sistemi kullanıcılarını fazlasıyla heyecanlandırıyor. Anket dahilinde birebir görüşme yapılan 568 iPhone X kullanıcısının yüzde sekseni bu yeni ekrandan ve geliştirilmiş pil ömründen çok memnun olduklarını açıkladılar.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı