iPhone’da Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

iPhone güncellemeleri pili tüketiyor mu? Otomatik iphone güncelleme özelliği devre dışı nasıl bırakılır? İpuçları, haberimizde...

iPhone cihaz kullanıcıları pek çok otomatik güncelleme bildirimi alıyorlar. Güncellemeler sayesinde yeni ve gelişmiş özellikler cihazlarımızda da çalışıyor; ayrıca cihazınızın korunması da sağlanıyor. Fakat otomatik iphone güncelleme özelliği çok sık yapıldığı zaman kullanıcılar rahatsız olabiliyorlar. Şarjın hızlı tükenmesine sebep olan otomatik güncelleme özelliğini kapatabilmeniz elbette mümkün. iPhone cihazınızda otomatik güncelleme uyarıları ve özelliği nasıl kapatılabilir? İpuçları, haberimizde…

Otomatik iphone güncelleme özelliği devre dışı nasıl bırakılır?

Güncelleme bildirimlerinden ve ani güncellemelerden iphone cihaz kullanıcıları oldukça rahatsız olabiliyor. Fakat, cihazlardaki uygulamaların sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için de bu güncellemelerin yapılması gerekiyor.

Apple, artık uygulama güncellemelerini internet erişimi açık olduğu zaman otomatik olarak gerçekleştiriyor. Telefonunuzda hücresel veri veya wi-fi bağlantınız açık olduğu zaman sistem güncelleniyor. Yani telefonunuz kendi kendine kendini güncelleyebiliyor. Hemen şunu da belirtelim; bazen güncellemeler hücresel veriniz üzerinden de güncelleniyor olabilir. Siz fark etmeden internet paketiniz azalabilir, bu sebeple dikkatli olmanızda fayda var.

Bunun yanı sıra telefonunuzdaki son pil ömrü otomatik güncellemeler yüzünden kullanılacağı için pil ömrünüzü de etkilenecektir. Uygulamaların otomatik olarak güncellenmesi her ne kadar zahmetsiz ve kullanışlı olsa da bizlere bunun gibi olumsuz dönüşleri de mevcut.  Eğer otomatik güncellemelerden rahatsızsanız bu özelliği istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. iPhone güncelleme özelliğini devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler adım adım şöyle:

  • “Ayarlar” uygulamasını açın ve genel sekmesine gidin.
  • “Yazılım Güncelleme” sekmesine dokunun.
  • “Otomatik Güncelleştirmeler”e dokunun.
  • Bir sonraki sayfada, anahtarı kapatın.
  • Böylelikle kutu içerisinde bulunan yeşil renk yerine beyaz renk olarak aktifleşir.

Artık Apple Store‘un “güncellemeler” sekmesinde bulunan uygulamaları manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Otomatik güncellemeleri tekrar açmak isterseniz de aynı yolu izleyerek,  anahtarı yeşile döndürmeniz gerekiyor.

Peki sizde otomatik güncellemelerden rahatsız oluyor musunuz? Cİhazınızdaki uygulamalar otomatik bir şekilde mi güncelleniyor? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • iPhone Kullanıcılarının En Sevmediği 5 Özellik ve Çözümü!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone Cihazınızda Depolama Alanı Açmak İçin 3 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone’da Fotoğrafları Yüze Göre Nasıl Gruplandırırsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı