iPhone Cihazınızdaki Uygulamaları Nasıl Silebilirsiniz?

iPhone telefonunuzda yükleyip daha sonra silmek istediğiniz birçok ya da bir kaç tane uygulama bulunabilir. Bu bilmeyenler için oldukça can sıkıcı bir durum olsa da iPhone telefonunuzdan uygulamaları kaldırmak son derece basit. Peki, iPhone cihazınızdaki uygulamaları nasıl silebilirsiniz? Gelin bu konuya birlikte göz atalım.

Yüklemiş olduğumuz uygulamaları genelde ya işlerimiz bitiğinde ya da artık o uygulamaya ihtiyaç duymadığımızda kaldırmak isteriz. Bunun dışında telefonumuzda gereksiz yer kapladığını düşünüyorsak da kaldırmak isteyebiliriz. Bunun dışında bir de tamamen güvenliğimiz için iPphone uygulamalarını silme özelliğini kullanırız. Şimdi iPhone cihazınızdan istemediğiniz uygulamaları nasıl silebileceğinize bakalım.

iPhone Cihazınızdaki Uygulamaları Nasıl Silebilirsiniz?

iPhone marka tüm cihazlarda neredeyse uygulama kaldırma işlemleri aynı şekilde olur. Öncelikle silmek istediğiniz bir uygulama mevcut ise o uygulamanızın üstüne gelerek basılı tutun. Uygulamalarınız titreşim sağlayacak. Daha sonra uygulamaların üstünde gördüğünüz X işaretine basın. Önünüze gelen SİL alanına tıklayın ve uygulamanızı telefonunuzdan kaldırın.

Buna rağmen bu işlemden yararlanamadıysanız herhangi bir aksilik yaşamış olabilirsiniz. Yine de sıkıntı yapmanıza gerek yok. Alternatif olarak ‘Ayarlar’ kısmından yine iPhone uygulamalarınızı kaldırabilirsiniz. iPhone Genel ayarlarınıza tıklayın. Daha sonra iPhone telefonunuzun PIN kodunu girin. İzin Ver seçeneğinin alt kısmında bulunan “UYGULAMALARI SİLME” seçeneğine basın. En son yine uygulamalarınızın üstüne tıklayarak sallanan cihazınızın uygulamalar üzerinde çıkan X işaretine basın ve uygulamalarınızı silme işlemini gerçekleştirin.

Bunun dışında iPhone uygulamalarınızı veya bilgilerinizi tamamen ortadan kaldırmak istiyebilirsiniz. Bunun için tabi ki format atmak bir tercihtir ancak bir diğer yolunun daha olduğunu hatırlatmakta fayda var. Genelde iPhone telefonlarını satan insanlar telefondaki uygulamalarını ve saklama depolarının hepsini silmek istiyorlar. Bu da çok doğal bir durum. Kimse başkasının elinde kendi kişisel bilgilerinin olmasını istemez.

Öncelikle yapmanız gereken şey iPhone veri temizleme uygulamanızı bir başka cihaza yüklemek. Telefonunuzu cihazınıza bağlayın. Silinen dosyaları temizle yazısına tıklayın. Daha sonra uygulamalarınız ve verilerinizi tamamen silmek için BAŞLAT seçeneğine tıklayın.

İşte iPhone uygulamalarınızı en kısa yoldan silebilmeniz içi size sunduğumuz alternatifler bunlar. Peki, sizin keşfettiğiniz farklı ve kolay iPhone uygulamalarını silip kaldırabileceğimiz alternatifler var mı?

Siz de birbirinden teknolojik özelliklere sahip iPhone cihazları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı