iOS 13 Kullanıcıların Hayatında Neler Değiştirdi?

iPhone kullanıcıları yeni çıkan modeller ile birlikte iOS 13 güncellemesi ile de tanışmışlardı. Bu güncelleme ile iPhone kullanıcılarına çözüm odaklı pek çok güncelleme de sunmuş oldu. En son çıkardığı telefon modelleri ile de tutkunlarını sevindiren firma, kullanıcı deneyimi yüksek güncellemeleri de beraberinde getirdi. Peki bu güncelleme iPhone kullanıcılarının hayatlarına neler getirdi? Güncellemeyi alan iPhone kullanıcıları için işte birkaç ipucu…

iOS 13 sonrasında iPhone kullanıcıları için neler değişti?

Öncelikle son güncelleme ile kullanıcı deneyimi yükseltildi. iOS 13 kullanıcı ara yüzündeki yenilikler ile birlikte diğer güncellemelerinden farklı olarak daha çok üretkenliğe önem vermiş oldu. Son güncelleme ile birlikte var olan uygulamaların dışında dışardan gelen uygulamaların performansları da iyileştirildi. Bu uygulamalar arasında en dikkat çekeni kuşkusuz ki WhatsApp. Popüler mesajlaşma uygulaması haricinde diğer uygulamaların performanslarından da iyileştirmeler gerçekleşti.

iOS 13 kendi içerisinde de bir güncelleme çıkardı. Bazı iPhone kullanıcılarının yedekleme işlemi sırasında sorun yaşamasına neden olan iOS 13 içinde yeni bir güncelleme yapıldı. 13.1.1 sürümü bu sorunu ortadan kaldırmak için güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunuldu.

Son çıkan iPhone modelleri; iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max kullanıcılarının yaşadığı Siri tanıma özelliği sorunu ve hatırlatıcılar arasındaki iletişim sorunu ortadan kaldırıldı. Ayrıca üçüncü taraf klavye uygulamalarının neden olduğu güvenlik açıkları da giderildi.

Peki, İOS son güncellemesini alamayacak iPhone modelleri hangileri oldu? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Esra Kansız

Esra Kansız

Merhaba. Ben Esra. İletişim mezunuyum. Dijital medya ile ilgileniyorum. Ayrıca sosyal medya uzmanlığı işi ile meşgulüm. Hızına yetişemediğimiz teknolojinin bize sunduklarını öğrenerek sizlere duyurmak için buradayım. İçerik editörlüğünün hayatımın bir vazgeçilmezi olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esra-kansiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı