Instagram’da İyi Fotoğraf Paylaşmanın Yolları

Elinizdeki telefonla Instagram için son derece iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. Sizler için Instagram’da iyi fotoğraf paylaşmanın yolları neler anlatacağız.

Artık fotoğraflarımızı bizde anı olarak kalmasından ziyade Instagram’da paylaşmak için çekiyoruz ama her zaman istediğimiz sonuçları alamayabiliyoruz. Bunun suçlusu olarak elimizdeki kameranın kötü olduğunu ya da fotoğraf çekmeyi bilmediğinizi söyleyebilirsiniz. Bunlar o kadar da doğru değil. İyi bir fotoğraf için bir fotoğrafçıya ya da son model bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız yok. Sizde elinizdeki telefonla Instagram için son derece iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. Sizler için Instagram’da iyi fotoğraf paylaşmanın yolları neler anlatacağız.

Telefondan İyi Fotoğraf Çekmenin Yolları

  • Pozlamayı Kilitleyin

Eğer çekmek istediğiniz şeyin üzerine çok fazla güneş vuruyorsa çektiğiniz şey büyük ihtimalle  gölgeli çıkacaktır. Bunu çözmenin yolu oldukça basit. Ekran üzerinden en parlak alana basılı tutun. AE/AF kilidi ortaya çıkacaktır. Bu sayede fotoğrafınızı daha iyi bir şekilde çekebilirsiniz.

  • HDR’i Kapatın

HDR sizin için çektiğiniz fotoğrafı birden fazla kez çekip onları birleştirerek sizin için en ideal fotoğrafı yaratır genellikle. Ancak iyi Instagram fotoğrafları çekmek isterseniz doğal görünmeyebilir ve renkleriniz dengesiz olabilir. Bu yüzden fotoğraflarınızı basit tutun ve bu özelliği kapatın.

  • Lens Kullanın

Eğer telefondan çekim yapmayı seviyorsanız ama bu size yine de yeterli gelmiyorsa telefonlar için satılan lenslerden satın alabilirsiniz. Bu lensler çektiğiniz fotoğrafların kalitesini arttıracaktır.

  • Su Geçirmez Kılıf Kullanın

Daha farklı tarzda fotoğraflar çekmeyi seviyorsanız su geçirmez kılıflar sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu sayede su altında da telefonunuza zarar gelmeden rahatlıkla fotoğraflar çekebilir ve kendinizi diğer içerik paylaşanlara göre farklılaştırabilirsiniz.

  • Derinlik

Fotoğrafınızda derinlik etkisi yaratmak için arka planda desenler ve dokular içeren yerleri çekin. Böylelikle bu takipçilerinizi görüntünüze çekecektir. Her katmanda ayrı bir atmosfer hissi yaratacaktır.

  • Doğal Işık Kullanın

Doğal ışık, fotoğraflarınız için en iyi netliği ve renkleri sağlamanın yanı sıra, fotoğraflarınızın keskin ve çizgilerin canlı kalmasına yardımcı olur.

Yukarıda Instagram’da iyi fotoğraf paylaşmanın yolları neler anlattık.

Siz de Instagram’da mükemmel fotoğraflar paylaşabilmenizi sağlayan en iyi kameralara sahip cep telefonlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı