Huawei Yeni Bir Rekor Kırdı!

Akıllı telefonlarımız hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Hatta tercih ettiğimiz akıllı telefon markaları neredeyse tuttuğumuz takımlar gibi bizi sözkonusu markaların tarafları haline bile getirdi. Kimi kesim kendini “iPhone’cu” kimi kesim ise “Samsung’cu” ilan ediyor. Bazı insanlar tercihlerinde marka değerini önemsiyor, özelliklerinden çok markası iyi olsun görüşü ile neredeyse maaşının kat kat üzerinde telefon sahibi olmayı göze alıyor. Kimi kesim daha akılcı davranıp fiyat kalite dengesi yerinde olan, makasından çok özellikleri ile ön plana çıkan telefonları tercih ediyor.

Küresel akıllı telefon pazarında dünyadaki en iyi üç oyuncu arasında yer alan Huawei, 2018 yılında 200 milyon telefon satışını aştığı bilgisini paylaştı. Bu marka için yeni bir rekor anlamına geliyor. 2010 yılında 3 milyon olan bu rakam, 2018’de 200 milyon adede yükselmiş durumda. Böylece Huawei, yüzde 14,6’lık küresel pazar payıyla, 2018’in ikinci ve üçüncü çeyreğinde, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olmuş oldu.

Son sekiz yılda Huawei’nin bu yükselişi arkasında, “tüketici odaklı” ve müşterileri için değer yaratmak amacıyla kendini her zaman yenilemesi yatıyor. Huawei pazarda yapay zeka, pil ömrü, fotoğrafçılık ve iletişim gibi alanlarda da öncülük etmişti.

Peki insanların Huawei’ye bakış açısı ne?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı