Google Play’den Yüklenen Bu Uygulamalara Dikkat!

Google Play ’den çalınan veriler hesapları herkese açık hale getiriyor. Global bilgi güvenliği kurumları kredi kartları gibi kişisel verilere ulaşmak için kullanıcıları sahte sayfalara yönlendiren bir yazılım saptadı.

Kredi kartı bilgilerini öğrenmeye yarayan bu uygulama kart limitini arttırmayı vaat ederken sahte formlarla internet bankacılığı bilgilerini ele geçiriyor. Google Play mağazasına sızan bu sahte bankacılık uygulamaları binlerce kişi tarafından indirilebiliyor. Sahte olan bu uygulamalar, düzmece formlar yoluyla kredi kartı ayrıntılarını ve internet bankacılığı bilgilerini ele geçirmeyi sağlıyor. Kurbanlardan çalınan veriler açık bir sunucu üzerinden çevrimiçi bir ortamda, metin olarak sızdırılıyor ve bu da kişisel verileri herkese açık hale getiriyor. Hal böyle olunca Google Play’deki bu zararlı uygulamaları indiren kullanıcıların daha dikkatli olması gerekiyor.

Peki bu zararlı uygulamalar neler yapıyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı