Google Keep Ne İşe Yarar?

Google tarafından geliştirilen not alma uygulaması Google Keep nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Pratik ipuçları, haberimizde...

Her ne kadar sevdalıları olsa da ajandalar da dijital dönüşüme uğradı. Deftere kalemle not almanın yerini günümüzde not alma uygulamaları aldı. Google tarafından geliştirilmiş olan Google Keep bu uygulamalardan bir tanesi. Google Keeps ne işe yarar, nasıl kullanılır? Pratik ipuçları, haberimizde…

Google Keep ne işe yarar, nasıl kullanılır?

2013 yılında popüler arama motoru Google tarafından geliştirilen Google Keep çevrimiçi ve çevrimdışı yararlanabileceğiniz bir not alma uygulaması .App Store veya Google Play’den uygulamayı ücretsiz bir şekilde yükleyerek kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayarınızdan da Chrome mağazasına giderek Google Keep’i ekleyebilmeniz mümkün.

Uygulamanın kullanıcılara sunduğu özelliklerden biri ise sesli not özelliği. Klavyeden yazmaya vaktiniz olmadığı veya hızlıca yazmak istediğiniz durumlarda sesli not özelliğini devreye sokabilirsiniz. Siz konuştuğunuzda, Google Keep oluşturduğunuz sesli notu metne dönüştürüyor ve notlarınız arasına ekliyor. Oluşturduğunuz notları ailenizle ve arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca üzerinde diğer Google Keep kullanıcılarıyla ortak da çalışabiliyorsunuz. Çizerek not alabilirsiniz, görsel ekleyip üzerine notlar da alabilirsiniz.

Notlarınızın güzel bir temada görünmesini isterseniz arka plan renklerini değiştirebilirsiniz. Notlarınıza etiketler oluşturarak düzenleyebilirsiniz bu etiketler, notlarınızı aramakla uğraşmamanızı sağlayacaktır. Sonrasında etiketleri düzenlemeniz de mümkün.

Koyu tema özelliği şimdiler de hemen hemen her uygulamada olması beklenen özelliklerden bir tanesi. Google Keep’de de bu tema mevcut. Koyu temayı aktif etmek için; uygulamada yer alan “Ayarlar” sekmesine giderek “Koyu Tema’yı etkinleştir” özelliğini aktif hale getirmeniz yeterli oluyor.

Uygulamada bulunan hatırlatıcı özelliğiyle tarih ve saat belirleyip işlerinizin gecikmesini engelleyebiliyorsunuz. Belirlediğiniz tarih ve saatte de bildirim alıyorsunuz.

Google Keep’de zaman hatırlacısı var olduğu gibi konum hatırlatıcısı da mevcut. Daha önceden market alışverişi için hazırlamış olduğunuz alışveriş listeniz, siz markete geldiğinde size bildirilebiliyor.

Uygulamayı kullanmaya başlamanız için ise öncelikle gerekli izinleri vermeniz gerekiyor. Notlarınızı paylaşmanız için gereken “Kişiler” izni, Sesli not için “Mikrofon” izni, görsel eklemeniz için gereken “Kamera” izni ve yer hatırlatıcıları için “Konum” izni vermeniz gerekli.

Peki siz not alma uygulamaları kullanıyor musunuz? Google Keep kullanıyorsanız en çok kullandığınız özelliği hangisi? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Günlük Hayatta Kullanılabilecek Not Alma Uygulamaları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Stresten Kurtulmak için 8 Meditasyon Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Android Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı