Google Asistan Neden Dava Sebebi Oldu?

Herkese Selamlar! Bu yazımda Google firmasına Google Asistan sebebiyle açılmış olan dava hakkında yazıyorum. Geçenlerde “Bir Robot Tarafından Arandım: Google Asistan” adlı bir yazı yazmıştım. Yazımda Google firmasının son geliştirdiği asistanın sizin adınıza işleri nasıl yürüttüğünden bahsetmiştim. Yazıyı hala okumadıysanız buradan ulaşabilirsiniz.

İşte bu son geliştirilen asistan yazılımından dolayı Rekabet Kurumu firmaya dava açtı. Gerekçe olarak ise Google’ın genel arama pazarında son zamanlarda göstermiş olduğu aktif strateji gösterildi. İddiaya göre firma sizin yerinize arama yapma özelliğine sahip yazılım yüzünden içerisinde bulunduğu pazarı karıştırmış durumda. Bu durumun internetten yapılan çevirimiçi alışveriş yapan diğer firmaları zora soktuğunun düşüncesinde olan kurul, 4054 sayılı Kanun’un 6.maddesinin ihlalinin olup olmadığı ile ilgili Google’a dava açılmasına karar verdi.

Peki Google Asistan tam olarak nedir?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı