Gerçek Bir Telefona Dönüşen Akıllı Saat!

Telefonlarımız vazgeçemediğimiz parçamız haline geldi. Gelişen teknoloji ile vazgeçemediğimiz aksesuarlarımız arasına akıllı saatlerde girdi. Hemen hemen herkes bir telefona sahip; akıllı telefon kullanımı da gün geçtikçe artmakta. Şimdi size hem akıllı telefon hem de akıllı saati biraraya getiren bir teknolojiden bahsedelim. İşte detaylar…

Yeni geliştirilen bu mobil cihaz hem bir akıllı saat hem de bir akıllı telefon olarak kullanılıyor. Aynen Transformers filmlerindeki gibi saat bir anda değişiyor ve telefona dönüşüyor. Böylece hem her iki ürünü birden taşımaktan kurtuluyorsunuz; hem de her iki ürüne birden para ödemekten kurtuluyorsunuz. Akıllı saat ve akıllı telefon olarak kullanılabilen bu mobil cihazın adı ShellShell aslında, tek bir düğmeye basarak tam ölçekli bir 4G akıllı telefona dönüşen dünyanın ilk akıllı saati.

Akıllı saat tek bir düğmeyle bir akıllı telefona dönüşüyor…

Bu mobil cihaz aslında ilk bakışta bir akıllı saat gibi gözükse de kolunuzdan kadranını çıkarıp elinize aldığınız anda iki metal kol açılarak hoparlör ve kulaklığa dönüşüyor. Yani elinizdeki saat kadranı bir anda telefonunuz oluyor.

Böylece aslında kol saatinizle normal bir telefonmuş gibi tutarak telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Yani bu mobil cihaz kolunuza taktığınız anda saat, yuvasından çıkardığınız anda ise bir telefona dönüşüyor.

Shell adı verilen bu mobil cihaz 4G, gsm, wifi ve bluetooth özelliklerine sahip. Bunun yanı sıra Commando adı verilen bir sistem sayesinde anında 3 km mesafeli bir telsize dönüşebiliyor. Ayrıca 12 megapiksellik bir görüntü sabitleme sistemi ve 360 derece dönebilen bir kamerası bulunuyor.

Asıl ilginç olan ise mekanik şarjı sayesinde telefonun metal kollarını hareket ettirerek kinetik enerji ile telefonunuzu yani saatinizi şarj edebilme imkanınızın olması. Yani telefon olmasını sağlayan açılan hoparlör ve kulaklıktan oluşan bu kolları sıkarak şarj edebiliyorsunuz. Dolayısıyla bir şarj cihazına dahi ihtiyacınız olmuyor.

Bu akıllı saat telefona dönüştüğünde size 3 dakika konuşma süresi sunuyor. Ancak içerisinde bulunan jenaratör sayesinde bir yandan da size az önce de bahsettiğimiz şekilde elinizle bastırarak şarj etme şansı sunuyor. Bu mobil cihaz ayrıca son derece zorlu şartlara dayanacak şekilde üretilmiş.

Peki saat kısmını kolunuzdan ayırmadan nasıl çıkarılıp telefon haline getirilebiliyor? Nasıl görünüyor? Nasıl kullanılıyor? Video ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı