Ülkemizin En Büyük Mobil Oyun Geliştirme Ekibi Gamelab Istanbul Stajyerlerine Değer ve Sorumluluk Veriyor! - Moblobi.com
Mobil

Ülkemizin En Büyük Mobil Oyun Geliştirme Ekibi Gamelab Istanbul Stajyerlerine Değer ve Sorumluluk Veriyor!


Uzun vadede AAA kalitesinde ürünlerden oluşan büyük bir oyun portföyü kurmayı hedefleyen GameLab Istanbul, oyun yazılımları ve oyun motorları geliştiriyor. Gamelab Istanbul’un 2017 başında faaliyete geçmesine karşın, kurucu ekibi mobil oyun sektörünün dünyadaki en eski ve tecrübeli ekiplerinden… Kurucu ekibin bu tecrübesi, üniversite öğrencilerinden oluşan geliştirici grubun dinamizm ve tutkusuyla birleştirilerek; ülkemizin en büyük mobil oyun geliştirme ekibi Gamelab Istanbul çatısı altında faaliyete geçirildi.

Ülkemizde oyun motoru geliştirme konusunda tecrübeli çok az sayıda firma ve uzman bulunuyor. Gamelab Istanbul, ülkenin bu sorununu aşmakta yol gösterici olabilmek amacıyla üniversiteler ile işbirliğine gidiyor. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde faaliyetlerine devam eden şirketin aynı zamanda Arel Üniversitesi’nde de ofisi bulunuyor.

Gamelab İstanbul stajyerlerine de oldukça önem, sorumluluk ve değer veriyor. Gamelab İstanbul’un geliştirdiği Taso 16 adlı üç boyutlu futbol oyununun geliştirilmesinde de stajyerlerin önemli katkıları var. Şu an android işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan oynanabilen oyunu indirenlerin sayısı ise ayda 30 bini buluyor. Öğrenciler bu şekilde hem işin tekniğini öğrenmiş hem de öğrendiklerini bir ürünün geliştirilme sürecine katılarak deneyimlemiş oluyorlar. Halihazırda Ekim ayında piyasaya çıkması beklenen 2 oyun da stajyerler tarafından geliştiriliyor.

Gamelab Istanbul Genel Müdürü Noyan Culum, bundan 1.5 sene önce kurulduğunda şirkette sadece 3 stajyer olduğunu belirtirken; bu yıl yaz kampında iki gurup şeklinde toplam 85 stajyer alındığı belirtiyor.

Gamelab İstanbul çeşitli departmanlarda kendileri ile birlikte görev yapacak stajyerler almaya devam ediyor. İlgilenen adaylar aşağıdaki ilanda yer alan http://gamelab.istanbul/tr/staj-basvurusu adresinden başvuru yapabilirler.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı