Gamelab Istanbul, Games Week Fuarında 2 Yeni Ürün Lansmanı Yapacak!

Oyun motoru yazılımları ve mobil oyunlar geliştiren Gamelab Istanbul,  2 yeni ürünün lansmanı, 2-5 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Games Week Fuarında yapacak. İşte bu iki yeni ürün:

Kendi Oyunum Oyun Motoru: 

Oyun kodlama eğitimleri alanında uzun yıllara dayanan bir tecrübesi olan Gamelab Istanbul, kodlama eğitimlerinin erken yaşlarda verilmesi yönünde de çalışmalarda bulunuyor. Dünyanın eğitimsel amaçlı ilk oyun motoru olan Kendi Oyunum Oyun Motoru’nu geliştiren Gamelab Istanbul, 11-16 yaşları arasındaki çocuklara kodlama eğitimi vermeyi  amaçlıyor. Çocuklar algoritma öğreniminin ilerisine geçerek oyun motoru üzerinde çalışmalarda bulunuyor; kodlama öğreniyor. Yerli bir ürün olan ve tüm kodlar Türkçe dilinde geliştirilen Kendi Oyunum; dilinin Türkçe olması ile anlaşılırlığı kolaylaştırıyor ve böylece verilen kodlama öğreniminin daha basit ve eğlenceli hale gelmesini sağlıyor.

Taso 18 Mobil Futbol Oyunu:

Gamelab Istanbul, TASO 3D Football isimli 3 boyutlu mobil futbol oyununun her yıl yeni sürümünü yayınlıyor. 2018 sürümünü ise ilk defa Games Week Fuarı’nda kullanıcıların beğenisine sunacak. İlk yerli yapım 3D mobil oyun olan TASO 3D Football, 2010 yılında piyasaya çıkartıldı. %100 yerli olan bu ürün, 2010 yılından bu yana ise sürekli geliştirilmeye devam ediliyor. TASO 3D Football, aynı zamanda kendi adını taşıyan TASO 3D isimli, özel olarak yazılmış bir oyun motoruna sahip.  Bu motor yazılımı, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Gamelab Istanbul kadrosuna katılan mühendislik öğrencileri tarafından geliştiriliyor. Games Week Fuarında, ziyaretçiler tablet ve telefonlarında oyunun yeni sürümünü test edebilecek ve aynı zamanda çeşitli hediyeler kazanma şansı de elde edecek.

Gamelab Istanbul, ziyaret etmek isteyen oyun severleri, Games Week Eğlence ve Oyun Fuarı’nda 1-A04 numaralı stantta bekliyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı