Fotoğraf ve Videolarınızı Mobilden Düzenlemenin Yolları!

Sosyal medya platformalarının hayatımıza girmesi ile görsellik daha da önem kazandı. Fotoğraf ve videoların önemi arttı. Birçok şeyi artık bu fotoğraflar ve videolar aracılığıyla anlatmayı tercih eder olduk. Zaman geçtikçe artık bizi sıradan fotoğraf ve videolar da tatmin etmez oldu. Bunları efektlerle süslemeye başladık. Hatta birçoğumuz artık paylaştığı videolar o kadar sevildi ki “youtuber”lık gibi meslekler edinmiş olduk. Hal böyle olunca video ve fotoğraf düzenleme de daha çok önem kazanmaya başladı.

Video ve fotoğraf düzenleme için akla ilk gelenler Adobe ve Apple yazılımları olsa da aslında konuyla ilgili birçok program bulunuyor. Bu konu için en profesyonel ortam bilgisayar gibi görünse de aslında mobil cihazlar üzerinde de artık birçok medya düzenlemesi yapmak mümkün. Peki mobil cihazlar üzerinde nasıl video düzenleme ya da fotoğraf düzenleme yani medya montajları yapılabilir? İşte birkaç ipucu…

Avantajları Neler?

Günümüzde pek çok kişi video düzenleme ve fotoğraf düzenleme yani medya montajı ile haşır neşir. Çünkü artık hayatımızda Instagram var. Instagramda daha fazla takip edilmek ve beğenilmek için ise görsel yönü güçlü postlar çok önemli. Bunun için daha çok fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapmak tercih ediliyor. Örneğin Android cihazınız üzerinde kullanabileceğiniz uygulamalar aracılığıyla da artık daha seri ve daha kolay post yani gönderi oluşturulabiliyor.

Bunu bilgisayar başında gerçekleştirmek video ve fotoğraf düzenlemek isteseniz bu iş için varolan siteleri kullanıyor olacaksınız. Oysa ki mobil cihazlar da bunlar için iyi birer alternatif olmuş durumda. Kullanabileceğiniz pek çok uygulamanın şablon ve tasarımları en az bilgisayardaki kadar iyi. Özellike de hızlı bir şekilde içerik hazırlamak istiyorsanız oldukça ideal olabilir. Bir gün içerisinde birkaç defa mobil cihazınız üzerinden düzenleme yapabilirsiniz. Özellikle bu video ve fotoğraflarınızı mobil üzerinde aktif olan Instagram gibi platformlarda kullanacaksanız, mobil üzerinden düzenlemenizi yaptıktan sonra yükleme işleminiz de çok daha kolay olacaktır.

Fotoğraf ve video düzenlemek için popüler uygulamalar

Şimdi sizinle fotoğraf düzenleme yapabilieceğiniz birkaç uygulama paylaşalım. Öncelikle Adobe bağımlısıysanız Adobe Photoshop Express gibi uygulamaları hem Google Play Store veya App Store da bulabilirsiniz.

Dilerseniz bunun yerine Google tarafından yazılmış olan Snapseed adlı uygulamayı da alteratif olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Snapseed‘in renk efektlerinin yanı sıra text yani yazı şablonları da oldukça etkileyici. Ancak bu şablonların tek bir sıkıntısı var; o da şablonun boyutunu değiştirmeden text’in yani yazınızın boyutunu değiştiremiyor olmanız.

Peki mobilde fotoğraf üzerine fotoğraf atmak yani örneğin fotoğraflarınıza logo eklemek isterseniz hangi uygulamaları kullanabilirsiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı