Enflasyonla Mücadele Hareketi Oyun Sektöründe!

Enflasyonla mücadele hareketi ülkemiz genelinde sürerken; teknoloji tarafında da harekete destek gelmeye başladı. Profesyonel ve eğitimsel amaçlı oyun motorları geliştiren Gamelab Istanbul‘da harekete katıldı. Tüm oyun siparişlerinde %10 indirim yapacağını açıkladı.

Gamelab Istanbul, Türkiye’nin devletten ar-ge desteği almaya hak kazanan ilk oyun yazılım firması. Oyun motorları da dahil %100 yerli. Birçok üniversite ve kamu kuruluşuyla stratejik işbirlikleri bulunuyor ve senede ortalama 200 öğrenciye staj ve laboratuvar çalışması imkanı sağlayor. Şimdi de enflasyonla mücadele hareketine firma olarak katıldı ve bir indirim kampanyası başlattı.

Peki oyun severlere enflasyonla mücadele hareketi kapsamında ne sunuyor olacak?

Gamelab Istanbul, Kasım ayı boyunca tüm oyunlarda (2D/3D oyunlar, simülasyonlar ve AR/VR uygulamaları) dahil %10 indirim sunuyor olacak. TL fiyatlar uygulayan ve %100 yerli olan firmanın bu kampanyasını oyunseverleri oldukça mutlu edeceğe benziyor.

Peki bu konuda neler düşünüyorsunuz, yorum kısmından paylaşın.


Başka Ne Var?

Bu yazımız ilginizi çektiyse, aşağıdaki haberlerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

  • Klavyeye yazı yazma yöntemleriyle kendi kimlik doğrulama bilgilerinizin güvenliğini sağlayabileceğinizi hiç düşündünüz mü? “Klavye Yazınız Sizi Ele Veriyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Karmaşık web adresi sistemi yerine daha kolay algılanır bir sistem hayal eden Google, böylece güvenliği en üst seviyeye çıkartacak. “Google Web Adresi Sistemini Kaldırıyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Robotik kuşlar aslında kuş şeklinde olan dronelar… Peki bu RoBirds’ler nedir ve ne işe yarıyor? “Robotik Kuşlar Etrafınızda Olabilir!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Hayatımızın odak noktası haline gelen akıllı telefonlardan insanlar sıkılmaya başladı. Eski olan telefonlar gündeme taşındı. “Arasın Yeter Modası Geri Dönüyor: Eski Cep Telefonları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Hepimizin oynarken keyif aldığı bir oyun konsolu vardır. Ama ilk önce ilgili cihazın fiyatına bakarız. İyi bir oyun konsolu aynı zamanda hesaplı da olmalı. “O Markadan Üzücü Haber Geldi: Oyun Konsolu” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Gelişen teknolojilerle birlikte dijital oyunlar adını verdiğimiz online ortamlarda oynanılan oyunlar ortaya çıktı ve bazen toplumumuz bu oyunlara kendini kaptırarak; zararlı olabilecek taraflarını göremiyor. “Kimlik İnşasının Yeni Ürünü: Dijital Oyunlar” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Gameboy oyunlarına aşık illaki bir grup vardır. Fakat bu cihazları yanımızda taşımak artık biraz garip. O yüzden emulator ile Gameboy dünyasına girin! “Siz Hiç Oyun Dünyasını Emulator ile Deneyimlediniz Mi?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı