En İyi Şarj Ömrüne Sahip Telefonlar!

Akıllı telefonlar artık hepimizin cebinde, kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar az. Android ya da iOS sistemlerinin hangisi olduğu fark etmeksizin akıllı telefonların getirdiği yenilik ve özellikler çok fazlalaştı. Hatta bundan çok değil on sene önce kullandığımız telefonlara bile bakıp “Biz bunları nasıl kullanıyormuşuz?” diyebiliyoruz. Bu sene içinde bile ekran içi parmak izi okuma sistemi, yeni nesil kameralar, 5G teknolojisi ve katlanabilir telefonları düşünürsek bulunduğumuz senenin sadece ilk yarısı gibi kısa bir sürede bile akıllı telefonların nasıl bir seviyeye yükseldiğini görebiliriz. Buna rağmen, ne kadar yeni özellik gelirse gelsin hepimizin yeni bir telefon alırken aklımızı kurcalayan tek bir özellik var; telefonun şarj ömrü.

En iyi şarj ömrüne sahip olan telefonlar hangileri?

Hepimiz akıllı telefonlarımızı farklı amaçlar için kullanabiliyoruz. Kimimiz sadece bir kamera olarak kullanırken kimimizin tüm odağı sosyal medya ya da mobil oyunlar olabiliyor. Kimiyse telefonunu sadece aramalar ve mesajlaşmalar gibi basit fonksiyonlar için kullanıyor.

Farklı kullanım alışkanlıklarımıza rağmen herkesin telefon alırken kafasındaki en büyük soru işaretlerinden biri telefonun şarj ömrünün ne kadar uzun olup olmadığıyla ilgili. Biz de bu soru üzerine düşündük ve sizin için yakın zamanda piyasaya sürülen telefonlardan en iyi şarj ömrüne sahip olanları seçtik. İşte size en iyi şarj ömrüne sahip olan telefonlardan bazıları:

LG V50 ThinQ

LG’nin yeni nesil telefonlarından ThinQ’nun maksimum şarj ömrü 17 saat 49 dakika. Emsallerine göre görece uzun bir şarj ömrüne sahip olan telefonun beş kamerası ve su geçirmezlik özelliği de bulunuyor. Ayrıca ThinQ, 5G özelliğine sahip olan ilk telefonlardan biri olarak kullanıcı karşısına çıkıyor.

Samsung Galaxy Note 9

Galaxy Note serisinin piyasaya sürülen son modeli olan Note 9’un şarj ömrü 19 saat 20 dakika. Serinin her yeni modelinde şarj ömrünü artırmayı başaran Samsung, serinin bir sonraki modeli Note 10’u ise bu senenin Ağustos ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. Büyük ekranı ve S Pen’iyle ünlü olan serinin yeni modelinde birçok yeni veri depolama seçeneği de bulunuyor olacak.

Apple iPhone XR

Akıllı telefon denilince ilk akla gelen markalardan biri olan Apple iPhone’un son modeli olan XR’ın şarj ömrüyse 19 saat 53 dakika. Face ID ve kablosuz şarj gibi birçok yeniliği de beraberinde getiren XR, hızlı performansı ve yüksek kaliteli kamerasıyla da dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy S10 Plus

AMOLED ekranı ve kablosuz şarj özelliğiyle teknoloji meraklılarının dikkatlerini üzerine çeken S10 Plus’ın şarj ömrü 21 saat. Getirdiği özelliklerle ve tuzlu sayılabilecek fiyatıyla biraz göz de korkutan modelin bir ufak kopyası olan Galaxy S10’u da tercih edebilirsiniz. Ufak kardeş S10’un da 18 saatlik hatırı sayılır bir şarj ömrü bulunuyor.

Huawei P30 Pro

Fiyat performans ürünleri ve emsallerine göre uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Huawei’nin amiral gemisi modellerinden olan P30 Pro’nun şarj ömrü 22 saat 57 dakika. 4200mAh’lık bataryasıyla dikkat çeken modelin ufak versiyonu olan Huawei P30’un şarj ömrü ise 21 saat 31 dakika.

Peki uzun süreli şarj ömrünü tercih edenler hangi modeli kullanmalı? Yenilikçi ve süslü özellikler yerine gerçekten şarj konusuna hangi model önem vermiş? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Hüseyin Emre Almaz

Hüseyin Emre Almaz

MEF Üniversitesi, İşletme bölümü öğrencisi. Aynı zamanında vokalistlik ve öykü yazarlığı yapmaya çalışıyor. Kısacası, beyaz yaka olmamak için elinden geleni yapan nevi şahsına münhasır biri. Moblobi.com’da da dijital dünyayla ilgili bildiği şeyleri size aktarma gibi bir gayesi var. Köşesini takipte kalın! https://moblobi.com/author/emre-almaz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı