En İyi 10 Android Navigasyon Uygulaması

Günümüzde pek çok insan seyahat etmekte. Bu seyahatlerinde en çok kullandıkları mobil programlardan biri de navigasyon uygulamaları. Navigasyon uygulaması denildiğinde çoğu insanın kafasına direk Google Haritalar gelmekte. Bunun nedeni ise Google’ın bu konuda gerçekten iyi olması. Bunun yanı sıra Google Haritalar uygulamasını kullanmak istemeyen kişiler de bulunmakta. Yazımızda, en iyi 10 Android navigasyon uygulaması neler sorusuna değineceğiz.

En İyi 10 Android Navigasyon Uygulaması

1. MapsMe

50 milyondan fazla kişi tarafından indirilen bu uygulama, dünyada pek çok kişi tarafından güvenle kullanılıyor.

Uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve kullanabilirsiniz. Uygulamada çevrimdışı kullanım özelliği de bulunmakta. Bunun yanı sıra yürüyüş yolları, ihtiyaç noktaları bookmarking özellikleri de bulunmakta. Uygulama, Open Street Map kullanıyor ve bu sayede sürekli güncel kalmakta.

2. Map Factor

Ücretsiz bir şekilde Play Store’dan indirebileceğiniz bu mobil uygulamayı, 30 milyondan fazla kişi indirilmiştir.

Uygulamayı 200’den fazla ülkede internet bağlantınız olmadan kullanabilirsiniz. En büyük özelliklerinden bir diğeri de 2D ve 3D modlarının olması. Aynı zamanda uygulamada farklı ülkelerin resmi dillerine uygun sesli asistanlar da bulunmakta.

3. Back Country Navigator

Bu mobil uygulama, bütün navigasyon uygulamaları arasında en pahalı olanı diyebiliriz.

Bunun yanında uygulama, yürüyüş severler için en iyi navigasyon aracı olarak gösterilmekte. Aynı zamanda uygulamada hiç reklam bulunmaz. Back Country Navigator uygulaması, veri hizmetinin olmadığı yerlerde bile rahatça çalışır. Haritada gezerken favori noktalarınızı da ekleyebilirsiniz.

4. Here We Go Navigasyon

Bu mobil navigasyon uygulaması, zarif bir ara yüze ve dünya çapında haritalama özelliğine sahiptir.

Uygulama size trafik ve toplu taşıma hakkında bilgiler sunmakta. Aynı zamanda uygulamayı internetsiz kullanabilmeniz için haritaları da indirebiliyorsunuz. Uygulamayı Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

5. Map Quest

Map Quest uygulaması, uzun yıllardan beri hizmet vermekte. Uygulama birçok tasarım ve içerik değişikliklerinden geçti.

Bu uygulamayı da internetsiz kullanmak için haritaları indirmelisiniz. Bunun yanı sıra uygulama ile canlı trafik verilerine, yakındaki yakıt istasyonlarına ve herhangi bir yolda kalma durumunda çekiciye bile ulaşabilirsiniz.

6. Osmand

Osmand isimli uygulama, bir navigasyon uygulamasından beklediğiniz her şeyi karşılıyor.

Bu uygulamada; şerit kılavuzu, sürüş rotaları, sesli rehber, gece ve gündüz modu gibi bir çok özellik bulunmakta. Uygulama üzerinde hız sınırı göstermeyi seçerek, hız sınırının üzerine çıkmanız durumunda sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz.

7. Sygic

Dünya çapında 50 milyondan fazla kişi tarafından indirilen Sygic uygulaması, en iyi ve en güvenilir navigasyon uygulamalarından bir tanesi.

Uygulamanın sunduğu kolaylıklardan bazıları ise dinamik şerit desteği, hız sınırı uyarıcısı, gerçek zamanlı rota paylaşımı, park alanı tavsiyeleri ve benzin istasyonu tavsiyelerdir.

8. Scaut

Eskiden Tele Nav ismi ile piyasada olan Scaut navigasyon uygulaması, oldukça köklü bir uygulamadır.

Scaut sayesinde farklı insanlar ile bağlantı kurabilir, onların size ihtiyacı olduğunda bildirim alabilirsiniz. Uygulamanın yıllık kullanım ücreti 24,99 dolardır.

9. Polaris

Eski görünen ama en iyi navigasyon uygulamalarından biri olan Polaris, kullanıcılarına uzun yıllardan beri hizmet vermekte.

Polaris ile standart kara yolu ulaşım haritasına ulaşabildiğiniz gibi deniz rotalarına da ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte av haritaları, bisiklet yolları, kampçılık ve yürüyüş yolları gibi bir çok haritaya da ulaşabilirsiniz.

10. Waze

Waze uygulaması, dünyanın en iyi toplum temelli uygulamasıdır.

Bu araç ile nerede kaza olduğunu, rotanızda bulunan yakıt istasyonlarını, aynı yönde giden arkadaşlarınızı ve daha birçok şeyi görebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“İlginç Özelliklere Sahip En İyi 5 Navigasyon Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.
“Gezginler için En İyi 5 Navigasyon Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın
“iPhone Kullanıcıları için 5 Navigasyon Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.

“En İyi 10 Android Navigasyon Uygulaması” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı