Siz Hiç Oyun Dünyasını Emulator ile Deneyimlediniz Mi?

Herkese Selamlar! Bu yazımda emulator adı verilen uygulamaları tanıtıyorum. Birçoğumuz çocukluk ve gençlik yıllarını gameboy elimizde geçirdik. Belki benim gibi şuan bile gameboy oyunlarını oynayan bir sürü kişi vardır. Şahsen en çok Pokemon ve Mario oyunlarını sevmekteyim. Halen emulator adı verilen uygulamalar aracılığıyla bu oyunları oynuyorum. Üstelik istediğim yerde ve istediğim zaman!

 

Emulator Nedir?

Emulatoru kabaca kendisinden başka bir cihazı taklit eden yazılım olarak tanımlayabiliriz. Yani eğer bir uygulama mobil bir cihaz gibi arayüz çalıştırıyor ve mobil cihazların yapabildiği görevleri yapabiliyorsa biz buna mobil emulatoru diyoruz. Emulator ler genellikle bilgisayardan android uygulamalarına ulaşmak için kullanılsa da gameboy gibi oyun cihazlarını taklit ederek telefonunuzdan birçok konsol oyunlarını oynamanıza da olanak sağlıyor.

Peki en çok hangi oyunlar emulator ile oynanıyor? Nasıl ve nerelerden edinilebiliyor? Telefonlardan da bu oyunları oynamanın bir yolu var mı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı