El Yıkamayı Hatırlatan Mobil Uygulama Geliştirildi! - Moblobi.com
Mobil

El Yıkamayı Hatırlatan Mobil Uygulama Geliştirildi!

El temizliğinin çok daha önemli olduğu Koronavirüs salgınında; el yıkamayı hatırlatan bu uygulama hayat kurtarıcı olacak.


2020 yılında dünyayı kabusa çeviren Koronavirüs salgınından sonra hijyenin önemi hayatımızda çok daha fazla arttı. Bu salgındaki en önemli hijyen faktörü ise ellerimiz. El yıkama özellikle şu dönem hem toplumun hem de kendi hijyenimizi sağlamak ve virüsten korunmak için çok çok önemli. Gün içerisinde ellerimizi sık sık yıkmamız; kolonya ve dezenfektan kullanmamız; asla ama asla ellerimizi yüzümüze, gözümüze, ağzımıza değdirmememiz gerekiyor. El temizliğinin çok daha önemli olduğu şu günlerde; el yıkamayı hatırlatan bu mobil uygulama birçoğumuz için hayat kurtarıcı olabilir. İşte detaylar…

El yıkama zamanının geldiğini söyleyen bu uygulama nasıl kullanılıyor?

Günlük yaşantımızın aslında en önlemli parçası hem çevremizin hem de kendimizin hijyenini sağlamak. Bu ilk olarak hem çevremizdeki eşyalar hem de kendimizle sık sık temas eden ellerin temizliği sağlayarak mümkün olabilir. El yıkama; özellikle de hastalıkları uzak tutmak için önemli bir faktör. Yakın zamanda tüm dünyayı saran Koronavirüs ile bunu birkez daha net bir şekilde gördük.

Bir insanın ellerini kullandığı tüm alanları düşünecek olursak; ki aslında yaşadığımız alanları da genellikle tek kullanmıyoruz; el temizliğinin ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi anlamış oluruz. Aslında dokunduğumuz her yerden var olan ve bize bulaşabilecek mikropları çıplak gözle görebilseydik; birçoğumuz asla eldivensiz dolaşamaz hale gelirdi.

Özellikle son dönemdeki Koronavirüssalgını ile el yıkama ve el hijyeninin önemi birkaz daha gözler önüne serildi. Bu günlerde bize lazım olacak şeylerden biri de belki de şimdi sizlerle paylaşacağımız bu uygulama olabilir. Çünkü bu uygulamael yıkamayı bize hatırlatıyor. Aslında sizin de tahmin edeceğiniz üzere uygulamanın ana amacı tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs için hijyen önlemine katkıda bulunmak ve yayılmasını önlemek.

Uygulamanın adı, Wash Your Hands… Bu uygulama, günün belli saatleri ve belli aralıklarında telefonunuza bildirim gönderiyor. Gönderdiği her bildirimde size Koronavirüs için çok önemli olan 20 saniye yıkama kuralını da hatırlatıyor. Ayrıca Wash Your Hands uygulaması içinde 20‘den geriye sayan bir sayaç da bulunuyor. Kullanıcılar, bu sayacın zamanı saydığı süre boyunca elini yıkayarak doğru yönlendirilmiş oluyor.

Peki bu uygulama hangi telefonlarda kullanılabiliyor? Uygulama içerisinde yer verilen önemli bilgi ne? Bu uygulamayı kullananlar neye dikkat etmeli? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı