Dünyada En Çok İndirilen 10 Mobil Uygulama!

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden dolayı son zamanlarda kullanılan uygulama alışkanlıklarında bazı değişiklikler oldu. Dünyada en çok indirilen mobil uygulamaların arasına yeni uygulamalar girdi. Birçok şeyin değiştiği bu dönemlerde en çok indirilen 10 mobil uygulama hangileri oldu?

En Çok İndirilen 10 Mobil Uygulama!

10. Microsoft Teams

Microsoft Teams, iş yerleri için belgeleri, sunumları, toplantıları vb. bir araya getirebileceğiniz bir uygulamadır.

Pandemi sebebi ile evden çalışmanın yaygınlaşmasıyla beraber Microsoft Teams, en çok indirilen mobil uygulamalar arasında 10. sırada yerini aldı.

9. Netflix

Pandemi ile birlikte hayatımızda birçok alanda değişiklik oldu. Özellikle dizi ve film izleme oranlarında eskiye nazaran hatırı sayışır bir artış bulunmakta.

Dizi, film ve belgesel platformu olan Netflix’in mobil uygulaması, en çok indirilenler listesinde 9. sırada yerini aldı.

8. Google Meet

Gosogle Meet, görüntülü görüşme yapılmasına olanak sağlayan bir iletişim uygulamasıdır. Toplantılar, mülakatlar ve tanıtımlar, Google Meet üzerinden yapılabilir.

7. Aarogya Setu

Aarogya Setu, Hindistan’da halkın koronavirüs verilerini takip etmek için kullanılan bir uygulama. Hastaların konumlarını, bölge yoğunluklarını ve benzeri bilgileri saklamakta.

Hindistan’ın yüksek nüfusundan dolayı en çok indirilen 7. uygulama olmuştur.

6. Messenger

Sosyal medya platformu Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması olan Messenger, Sensor Tower istatistik şirketinin verilerine göre 6. sırada yer almakta.

5. Instagram

Instagram, fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Kurulduğu 2010 yılından beri sürekli yükselen Instagram, en çok indirilenler listesinde 5. sırada.

4. WhatsApp

Ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde daha da fazla kullanılmakta.

İnsanların yüz yüze görüşemedikleri zamanlarda daha fazla mesajlaşması WhatsApp’ın indirilme sayısını arttırdı.

3. Facebook

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, en çok indirilen 3. uygulama oldu. Bunun yanı sıra Facebook şirketi; Messenger, Instagram, WhatsApp ve Facebook uygulamaları ile en çok indirilen 10 uygulama listesine 4 uygulama sokmayı başarmıştır.

2. TikTok

2017 yılında kurulan TikTok, bir video paylaşım uygulamasıdır. Kolay arayüzü ile çok hızlı popüler olan uygulama en çok indirilenler listesinde 2. sıraya yerleşti.

1. Zoom

Zoom, görüntülü ve sesli iletişim kurulmasına olanak sağlayan bir uygulamadır. Özellikle eğitimler, toplantılar ve bunun gibi bir çok alanda kullanım imkanı sunar.

Zoom uygulaması, 131 milyondan fazla indirilme oranı yakalamıştır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Android ve iOS’ta En Popüler Uygulamalar” okumak için buraya tıklayın.
“Son 10 Yılda En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar!” okumak için buraya tıklayın
“En Çok İndirilen ve Para Harcanan Mobil Uygulamalar!” okumak için buraya tıklayın.

“Dünyada En Çok İndirilen 10 Mobil Uygulama!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı