Corona Virüs Döneminde En Çok Kullanılan Uygulamalar!

Evde kalınması gereken bu dönemlerde en çok hangi uygulamalar kullanılıyor? Haberimizde...

İlk olarak 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde görülen Corona virüs, şu an bütün ülkelerin mücadele etmek zorunda olduğu bir salgına dönüşmüş durumda. Ülkeler Corona virüsle mücadele etmek için birçok önlem alıyor. Salgın döneminde dışarı çıkmak oldukça tehlikeli görülüyor.

Evde kalmamız gereken bu dönemlerde ise telefon kullanımı, mobil uygulamaların indirilme sayısı ve kullanımı da giderek artıyor. İşte Corona virüs salgınında en çok indirilen mobil uygulamalar:

Corona virüs salgınında evde kalınan dönemde en çok hangi uygulamalar kullanılıyor?

1- Zoom

Bir süredir mücadele ettiğimiz Corona virüs salgınında en çok indirilen mobil uygulamaların başında Zoom uygulaması bulunuyor. Bilmeyenler için hemen söyleyelim: Zoom; kullanıcıların bilgisayar, akıllı telefon, tablet üzerinden giriş yapabildikleri bir platform.

Corona virüs sebebiyle evde kalmamız gerektiğini biliyoruz. Zoom uygulaması ise evden önemli işlerimizi halletmemizi sağlıyor. Görüntülü ve sesli sohbetlere, grup katılımlarına imkan veriyor. Uygulama üzerinden kullanıcılar iş görüşmelerini, online eğitimlerini gerçekleştirebiliyor. Zoom uygulaması; salgınla birlikte son dönemlerde kullanımı artan video konferans hizmeti de sunuyor. Bu sebeple de öğretmenler ve öğrenciler için oldukça kullanışlı bulunuyor.

2- Google Classroom

Bütün dünyada hakim olan Corona virüs salgını sebebiyle şimdilik yüzyüze eğitim durdu. Eğitim-öğretim konusunda alternatifler arayan eğitimciler ise online ders verebilecekleri platformlara yöneldi. Google Classroom da bir sanal sınıf uygulaması. Ücretsiz olarak kullanılabildiğini de hemen paylaşalım.

Google Classroom, öğretmenlerin sanal ortamda sınıf oluşturmalarına, öğrencileriyle iletişim kurmalarına ve ödev vermelerine imkan veriyor. Söz konusu uygulama özellikle de ödev yönetimi konusunda oldukça kullanışlı bulunuyor.

3- Netflix

Evde geçirilen vaktin artmasıyla sosyal medyada daha fazla vakit geçirir olduk. Ancak bu dönemde yalnızca sosyal medya platformlarından bahsetmek doğru olmaz. Evde vakit geçirdiğimiz bu dönemlerde dizi, film, tv programları ve belgesellere olan ilgi de artmış durumda. Film ve dizi hizmeti ile ön plana çıkan Netflix ise bu dönemlerde çok daha fazla kullanılıyor. İçerik yelpazesinin oldukça geniş olması, ses ve görüntü kalitesinin iyi olması gibi nedenlerle yayın hizmetleri arasında Netflix tercih ediliyor.

4- Microsoft Teams

Dışarı çıkmanın tehlikeli olduğu bu salgın döneminde birçok çalışan işlerini eve taşımış durumda. Bu dönemde iş arkadaşları arasındaki iletişimin sürdürülebilir olması ise oldukça önemli.

Corona virüs salgınında en çok indirilen uygulamalar arasında yer alan Microsoft Teams, aslında bir mesajlaşma uygulaması. Söz konusu uygulama aynı iş yerinde veya ekipte çalışanların toplantılara, notlara ve önemli dosyalara erişimini sağlıyor. Ayrıca Microsoft Teams uygulaması üzerinden katılımcıların aynı anda sesli ve görüntülü görüşme yapabilme imkanları da bulunuyor.

Peki hangi sosyal medya uygulaması salgın döneminde şaşırtıcı şekilde çok kullanılmaya başlandı? Corona virüs salgınında bilgi kirliliğinden kurutlup; doğru bilgi sağlayabileceğiniz uygulama hangisi? Corona virüs döneminde en çok indirilen o uygulamalar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı