Çinli Cep Telefonu Meizu Türkiye’ye geliyor

Ülkemizde teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başaran ve Çin’den özel siparişler verilen Meizu, estetik tasarım ve performansa sahip akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarına giriş yapıyor.

Bilindiği gibi çoğu ünlü cep telefonu markasının da üreticisi Çin. Belli lisanslar altında birçok dünyaca ünlü marka üretimlerini Çin’de gerçekleştiriyor.

Meizu ise kendi isimli markasıyla ortaya çıkan gene Çin’li bir üretici. Güçlü teknolojisi ve yenilikçi özellikleri ile Meizu tabiyki Çin’in maliyet avantajlarını da ürünlerinin fiyatına yansıtıyor.

2003 yılında kurulan şirket bugün Çin’in en büyük 5 cep telefonu üreticisinden biri. 30’dan fazla ülkeye ise ihracat yapıyor. Meizu’nun Türkiye müdürü sektörün önde gelen isimlerinden Murat Sungur Özkan olacak.

Şirket distribütörlük konusunda operasyonlarını ise Genpa ile sürdürecek.

Murat Sungur Özkan yaptığı açıklamada Çin’de çokca bulunduğunu ve Meizu markasına olan ilgiyi birebir yerinde test ettiğini belirtti. Amacının ilgiyi Türkiye’de de yakalamak olduğunu ekledi.

Genpa İcra Kurulu Başkanı M. Fatih Erdem yaptığı açıklamada Meizu ile yapılan anlaşmadan duduğu memnuniyeti iletti.

Meizu’nun yakın zamanda Albaba’dan  590 milyon USD yatırım aldığını; 2015 senesinde aldığı bu yatırımda 20 milyon cihaz satışı rakamına ulaştığını da ekleyelim.

Etiketler

Onur AYDIN

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı