Bilmeniz Gereken 5 Gizli Android Ayarı

Android işletim sistemi kullanan bir ürüne sahipseniz cihazınızı istediğiniz ayarlar ile kişiselleştirebilir ve kendiniz için özel bir hale getirebilirsiniz. Pek çok şekille oynayabilir, kendi istekleriniz doğrultusunda ayarlar yaratabilir ve boyutlar ile oynayabilirsiniz. Peki, bu özel ve gizli ayarlamaları nasıl yapacağınızı merak ediyor musunuz? İşte bilmeniz gereken 5 gizli Android ayarı!

Bilmeniz Gereken 5 Gizli Android Ayarı

1. Telefonunuzu Sesinizle Uyandırın

Yalnızca “Okey Google” komutu ile telefonunuza erişim sağlayabilirsiniz.

Bunun için öncelikle Google uygulamasını açıp ayarlar kısmına dokunun ve ardından Voice, Voice Match’i seçin. Erişimin yanındaki anahtara basın ve komutunuzu verin. Cihazınız kilitli olsa bile bu komut ile erişim sağlayabilirsiniz.

2. Hızlı Ayarlar Panelinizi Kendi Ayarlarınızla Baştan Yaratın

Parmağınızı ekranın üstünden aşağıya doğru sürüklediğinizde Android cihazınızın sizlere Wi-Fi, mobil veri gibi birtakım kısa yollar sunduğu bu paneldeki kısa yolları kendiniz için özelleştirebilir, panelde durmasını istediğiniz kısa yolları düzenleyebilirsiniz.

3. Pil Sağlığınızı İlk Günkü Gibi Tutun

Mobil cihazlar gün geçtikçe yeni teknolojiler ve bir o kadar da kullanışlı özellikler sunuyor. Buna rağmen bu özellikler kullandığınız cihazların kullanım sürelerini arttırdığı için batarya sağlığını olumsuz yönde etkilemekte.

Dolayısı ile kullanmış olduğunuz cihazınızın pil sağlığını korumak için bazı önlemler almanız yararınıza olacaktır. Pil optimizasyonu, Android cihazlarda pil tüketimini korumak için geliştirilmiş bir ayar. Ayarlar sekmesinden pil kısmına basarak pil optimizasyonunu sağlayabilirsiniz.

4. Bildirimleri Özelleştirin

Android cihazınızda belirli kişilerden gelen bildirimlere öncelik sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için yapılması gerekenler oldukça basit.

Belirlediğiniz kişiler için farklı zil sesleri seçimi yapabilir, bu sayede seçtiğiniz kişilerden gelen bildirimlerin sesine özellikle bakacaksınız veya bakmayacaksınız (!) Varsayılan zil sesiniz aynı kalacak şekilde ayarlarda kişiler için zil sesi ayarlayabilirsiniz.

5. Acil Durum Bilgisi Göster

Acil bir durumda veya bir kaza geçirdiğinizde telefonunuzu bulan insanlar tarafından büyük kolaylık sağlayacak, hayatınızı kurtaracak tıbbi birtakım acil durum bilgisini Android cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Bunun için ayarları açın ve telefon hakkında sekmesine girin. Acil durum bilgisine dokunun ve gerekli bilgileri yazın. Kan grubunuz, alerjik reaksiyonlarınız gibi bilgiler sizlere müdahale esnasında hayat kurtaracak bilgiler olabilir.

Teknolojinin ilerlemesi ve her yeni özelliğin cihazlarımıza entegre edilmesi ile yeni bir dünyaya ışınlanıyor gibiyiz. Cihazlarımız yalnızca arama yapmak, mesajlaşmak ya da internete girmek için değil sizin hayatınızı kolaylaştırmak için.

Birbirinden farklı ve son yeniliklere sahip android telefonları incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı