Bilincinizi Her Daim Açık Tutun: Uykuda Öğrenmek!

Herkese Selamlar! Bu yazımda bir zamanların en büyük klişe muhabbetlerinden olan uykuda öğrenmek konusundan bahsedeceğim. Özellikle bundan birkaç sene önce internette karşınıza çok fazla çıkmıştır. Uykuda İngilizce öğrenmek üzerine setler satılıyordu. Bu tekniğe göre uyumadan önce telefonunuzda bu setlerin içerisinde yer alan ses dosyalarını açıp kulaklığınızla birlikte uyuyorsunuz. Teoriye göre uyku durumunda kulaklığınızdan gelen tekrarlı İngilizce kelime sesleri hafızanızda yer ediyor. Öyleki bir gün sonra uyandığınızda nereden edindiğinizi hatırlamadığınız bir İngilizce kelime dağarcığına sahip oluyorsunuz.

İnsanoğlunun böyle bir kabiliyeti irdelemeden durmayacağı aşikar. Sonuçta bu sadece yeni bir dil öğrenmekten ibaret olamaz. Durumu genel açıdan değerlendirecek olursak bu uyku gibi bilincimizin kapalı olduğu bir durumu bile kendi gelişimimiz doğrultusunda değerlendirebileceğimiz anlamına geliyor.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı