Ayak İzinize Göre Mekan Öneren Uygulama!

Bulunduğunuz konumunuza ve daha önce gittiğiniz yerlere göre size uygun mekanları öneren ilginç navigasyon uygulaması, haberimizde...

Navigasyon uygulamaları hayatımızı kolaylaştırma konusunda çok işimize yarıyor. Aradığımız ve bulamadığımız yerleri kısa süre içerisinde bulmamıza yardımcı oluyor. Geliştirilen bir navigasyon uygulaması da bulunduğunuz konumunuza ve daha önce gittiğiniz yerlere göre size uygun mekanları öneriyor. İlginç uygulama, haberimizde…

Bulunduğunuz konuma göre mekan öneren navigasyon uygulaması nasıl kullanılıyor?

Pop Queue isimli uygulama, bulunduğunuz yere en yakın alışveriş, cafe, park, müze, banka gibi mekanları listeleyen bir mobil navigasyon uygulaması. Uygulama aynı zamanda aradığınız konum konusunda da sizi bilgilendiriyor.

Uygulamayı kullanmaya başlamak için öncelikle konumunuza erişimine izin vermeniz gerekiyor. Konumunuza eriştikten sonra ise size birden fazla yer önerisinde bulunuyor. Uygulamanın önerdiği yerlerden istediğinizi seçip, ilgili konuma ulaşabiliyorsunuz. Bir yeri seçtiğinizde uygulama o lokasyon hakkındaki çalışma saatleri, telefon numarası, adres, yerin popülerliği, uzaklık, internet sitesi bağlantısı gibi bilgileri de listeliyor.
Seçtiğiniz yere ise “GO” yani git simgesine dokunarak gidebiliyorsunuz.

Uygulama bir yeri bulduğu zaman farklı renklerle işaretleme yapıyor. Bu özelliği ise o yerin ne kadar meşgul olduğunu gösteriyor. Örneğin, mavi renk o yerin daha az kalabalık olduğunu gösterirken; kırmızı renk çok yoğun olduğunu belirtir. Böylece, hangi mekanların hangi zaman aralıklarında müsait olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca bu özelliği, siparişlerinizde zamanı değerlendirmek için de kullanabilirsiniz.

Pop Queue uygulamasının kullanımı oldukça basit. Dünyanın heryerinde de kullanılabiliyor. İçerisinde 30’dan fazla kategori bulunuyor; böylece hedefinize kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca uygulama size gitmek istediğiniz yeri özelleştirme imkanı da tanıyor.

Bu arada uygulama birçok uluslararası dili destekliyor. Apple Store’da bulunuyor; ancak Google Play Store’da ise henüz mevcut olmadığı bilgisini de paylaşalım.

Peki siz navigasyon uygulamalarını faydalı buluyor musunuz? Hangi navigasyon uygulamalarını kullanıyorsunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Sosyalleştiren Navigasyon Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “GPS ve Diğer Konumlama Sistemleri Hakkında Bilinmeyenler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Seyahat Sevenlere Yardımcı Olacak 3 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Aygül Binali

Aygül Binali

Merhaba ben Aygül. İstanbul Üniversitesi’nde okuyorum. Yeni şeyler öğrenmeyi, öğrendikçe paylaşmayı seviyorum. Eğer siz de seviyorsanız bizi takipte kalın! https://moblobi.com/author/aygul-binali/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı