Artırılmış Gerçeklik ile Telefonunuzdan Jaguar Test Sürüşü

Jaguar Land Rover en son SUV modeli için araç içi bir test sürüşü sağlamak için artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisine başvurdu. İngiltere merkezli Blippar tarafından geliştirilen AR özelliği, Android telefonları, Chrome ya da Firefox masaüstü tarayıcılarını kullanırken bir banner reklamı tıkladıktan sonra görünüyor.  Önümüzdeki altı ay içinde bir IOS sürümünün kullanıma sunulacağını bildirildi.

AR özelliği, bir akıllı telefon kamerası kullanırken Range Rover Velar SUV içindeki görünümü gösteriyor. Jaguar Land Rover Kuzey Amerika medya uzmanı Taylor Hoel, kampanya için yaptığı açıklamada, “daha karmaşık bir süreç” olacak ayrı bir uygulamanın kurulumunu gerektirmediğini söyledi.

Londra merkezli bir teknoloji firması olan Blippar ve WPP’nin Mindshare North America, teknolojiyi kullanan ilk şirket olan Jaguar Land Rover için AR kampanyası hazırladı. Mindshare Kuzey Amerika’da planlama direktörü Dan Eckrote, kampanyanın otomobilin keşfedilmesine ve otomobilin Ağustos ayında satışa çıktığı zamanki siparişlerin artmasına yardımcı olmak için tasarlandığını söyledi.

Afiş reklamları, internetin 20 yılı aşkın bir süre önce bir pazarlama aracı haline gelmesinden beri alay konusu edildi ve mobil medyanın gelişimini vurguladı. Reklam ölçüm şirketi Meetrics tarafından yapılan ve mobil görüntülü reklamcılığın büyümesindeki düşüşe atfedilen bir araştırmaya göre, Birleşik Krallık’taki reklam görüntüleme oranı 2017 yılının birinci çeyreğinde sadece% 49’dan% 47’ye düştü. Diğer Avrupa ülkelerinde de benzer düşüşler görüldü.

AR özelliği, bir akıllı telefon kullanıcısının arabanın içinde olduğu gibi dolaşmak için telefonun kamerasını kullanmasını sağlıyor. Uygulamada, akıllı telefonun fotoğraf makinesini kullanma izni vererek mobil kullanıcı, arabanın pencerelerinden gerçek hayatta bakabiliyor. Jaguar Land Rover’ın AR reklamlarının yeniliği, daha fazla satmasına yardımcı olabilir. Blippar’daki ABD’deki baş ticari sorumlusu Ariff Quli, AR banner’ları pazarlamacılara, uygulamalar için yazılım geliştirmeye çok fazla para harcamadan teknolojiyi denemek için bir yol açtıklarını söyledi. Bununla birlikte, AR’yi bir banner reklam içine entegre etmek, kullanıcılar için daha etkin bir deneyim oluşturuyor.

Blippar’ın AR vasıtasıyla afiş reklamlarına yeni bir yön verme girişimi ilginç görünüyor ve teknolojiye meraklı pazarlamacılar için cazip olabilir. Fakat şu an için AR, deneylerin başlangıç ​​aşamasında. Pazarlamacılar için bunun anlamı hala tamamen net değil; çünkü Facebook, hedef kitleye reklamlar sunmak için Apple ve Samsung gibi diğer şirketlerin teknolojisine dayanan, video ve fotoğraf paylaşımına giderek daha fazla odaklanıyor.

Etiketler
Photo ofİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı