Arkadaşlarınızla Challenge Yapabileceğiniz Uygulama!

Arkadaşlarınıza meydan okuyarak, challenge yapabileceğiniz uygulama...

İnternet dünyasındaki meydan okumalar oldukça popüler oldu. İnsan birbirlerine daha önce yapmadıkları birşeyleri yaptırmaya çalışarak meydan okuyorlar. Buna challenge deniyor. Challenge yapanlar özellikle Youtube’da popüler olmuştu. Challenge yapmak isteyen herkes hemen hemen pek çok platformda akım başlatabiliyor. Bir insanın yaptığı şeyin daha güzelini yapmaya çalışmak insanların oldukça ilgisini çekiyor. Hatta challenge yapabileceğiniz uygulamalar da var. İşte bu ilginç uygulama hakkındaki detaylar…

Challenge uygulaması ile neler yapılabiliyor?

Challenge yapanlar birbirlerine meydan okuyarak eğlenceli bir akım başlatıyorlar. Hatta bunlara challenger da deniyor. Bunun için sosyal medya ve mobil uygulamalar gibi birçok mecrayı kullanıyorlar. Awesome isimli uygulama da bir challenge uygulaması.

Bu arada bilmeyenler için hemen belirtelim; challenge türkçe adıyla meydan okuma demek. İnternet dünyasında da insanların daha önce yapmamış oldukları herhangi bir şeyi yapmaya çalışmaları veya yapabileceğini göstermeleri anlamına geliyor.

Awesome uygulaması birtakım meydan okumaları eglenceli bir şekle getirerek düzenliyor. Uygulamada seviyeler bulunuyor. Challenge yaptıkça üst seviyeye geçebiliyorsunuz. Yani uygulamada seviye atlamak için daha çok challenge yapmanız gerekiyor.

Awesome uygulamasında görev ve seviyeleri tamamladıktan sonra puan ve animasyonlu altın paralar elde edebilirsiniz. Bu animasyonlu paraları isterseniz kişiselleştirebiliyorsunuz. Örneğin aşk parası veya mutluluk parası gibi para seçenekleri var.  Ayrıca kazandığınız puanları biriktirerek arkadaşlarınızla dilediğiniz hediyeleri paylaşabilirsiniz.

Challenge uygulamasında bir sonraki aşamaya geçmek için belirlenmiş olan meydan okumaları tamamlamış olmanız gerekiyor. Bu challengelardan bazıları ise “bugün eşine bir hediye al” veya “herhangi birine küçük bir iyilik yap” gibi görevler oluyor. Eğer global bir level yani seviyeye geçmek isterseniz; arkadaşlarınızı da davet ediyor, postlarınızı diğer sosyal medya platformlarınızda paylaşıyorsunuz.

Uygulamada görevini tamamlayan kişi fotoğraf paylaşımı yapıyor. Fotoğrafı paylaştıktan sonra ise kullanıcı hesabında belli bir puan kazanmış oluyor. Yani uygulamada hızlı bir şekilde diğer seviyeye geçmek için daha fazla paylaşım yapmanız gerekiyor.

Uygulamada kendi challengelarınızı paylaşabildiğiniz gibi başka arkadaşlarınızın paylaşımlarına da yorum yapabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamada başka arkadaşlarınızı challenge yapmaya davet edebileceğiniz bir özellik de yer alıyor.

Uygulamada ne tür challengelar yapılıyor?

Uygulamada eğlenceli ve heyecan verici meydan okumalar bulunuyor. Komşularından biriyle parmak güreşi yapmak; tanımadığın herhangi birisi için kapıyı açmak; eşinizi romantik bir akşam yemeğine götürmek; sevdiğiniz bir evcil hayvanı edinmek uygulamada yer alan challengelardan bazıları…

Bu meydan okuma uygulamasında çeşitli abonelik planları bulunuyor. Uygulamayı satın alma aşamanızın onaylanmasının ardından abonelik ücreti hesabınızdan tahsil ediliyor. Eğer otomatik yenilemeyi devre dışı bırakmadıysanız her ay yenileneceğini de belirtelim.

Uygulamada abonelik ücretleri pakete göre 1 ile 5 dolar arasında değişiyor. Awesome aboneliğinizi iptal etmek isterseniz belirlenmiş olan sürenin geçmesini beklemeniz gerekiyor. Bu arada uygulama iPhone, Android, iPod ve iPad cihazlarla uyum sağlayabiliyor.

Peki siz arkadaşlarınızla challenge yapıyor musunuz? Meydan okumalarınız için hangi platformu kullanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Sırlarınızı Paylaşabileceğiniz Uygulama! ” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • Hiçbir İşe Yaramayan Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı