Arkadaşlarınızı Takip Etmenizi Sağlayan Uygulama!

Arkadaşlarımı Bul uygulaması, iPhone sahibi arkadaşlarınızın yerlerini bulmanızı ve izlemenizi sağlıyor. Peki uygulama nedir, nasıl kullanılır? Haberimizde...

iPhone kullanıcıları Apple’ın kendileri için çıkarmış olduğu birçok uygulamayı telefonlarında kullanıyorlar. Bunların birçoğu işe yarayan, işlevsel, biraz da farklı uygulamalar. Bu uygulamaların diğer telefonlarda kullanılamıyor olması onları daha da özel bir hale getiriyor. iPhone telefonlarda bulunan Arkadaşlarımı Bul özelliği de sözkonusu uygulamalardan biri. Bu uygulama diğer iPhone sahibi arkadaşlarınızın yerlerini bulmanızı ve hatta izlemenizi sağlıyor. Peki Apple’ın Arkadaşlarımı Bul uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Haberimizde…

Arkadaşlarımı Bul uygulaması nedir, ne işe yarar?

IOS işletim sisteminin en gözde uygulamalarından olan Arkadaşlarımı Bul; aile bireylerinizi ve arkadaşlarınızı kolayca bulmanızı sağlıyor. Uygulamada Apple marka cihazları eşleştiriyorsunuz ve daha sonra eşleştirdiğiniz arkadaşınızın nereye gittiğini görebiliyorsunuz. Eşinizi, çocuklarınızı, annenizi, babanızın nerede olduğunu görebiliyor; onları bir yerde meşgul olduklarında rahatsız etmek durumunda kalmıyorsunuz. Özellikle ebeveynler, çocukları için bu uygulamayı faydalı olduğunu düşünüyorlar.

Uygulamayı kullanmak oldukça basit adım adım ne yapmanız gerektiğini aktarmadan önce hemen belirtelim: Apple kullanıcısıysanız ve telefonunuzda bu uygulama yüklü değilse Apple Store’dan uygulamayı bulabilirsiniz. Ayrıca eğer iOS 13, iPadOS, macOS Catalina işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız cihazınızdaki “iPhone’umu Bul” ve de sözkonusu “Arkadaşlarımı Bul” uygulamalarının yerine artık “Bul” uygulaması bulunduğunu da paylaşalım.

Arkadaşlarımı Bul uygulaması nasıl kullanılır?

Uygulamayı kullanabilmeniz için öncelikle arkadaşlarınızın veya aile bireylerinin aygıtlarında da bu uygulamanın yüklü olması gerektiğini belirtelim. Uygulamayı kullanmak için yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

1- Uygulamayı açın

2- Ekle seçeneğine dokunun

3- Arkadaşlarınızı seçin. Arkadaşlarınızın e-posta adresini girerek onlara istek de gönderebilirsiniz. Sonrasında “Gönder” ve hemen ardından da “Bitti” seçeneklerini tıklayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızdan davet almak istemiyorsanız ne yapabilirsiniz?

Arkadaşlarınız, konumlarını paylaşmayı kabul ettiklerinde; artık onların nerede olduklarını uygulamadan görebilirsiniz. Eğer siz bu gibi davetleri almak istemiyorsanız; konum bilginizi bu tür isteklere kapatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle:

1- Uygulamaya girin

2- Ben seçeneğine tıklayın

3- Arkadaşlık İstekleri bölümüne girin

4- Davet bölümüne girerek bu ayarı kapatabilirsiniz.

Daha önce arkadaşlarınızla paylaştığınız konum bilgisini nasıl iptal edebilirsiniz?

Bunun dışında Arkadaşlarımı Bul uygulaması aracılığıyla daha önce arkadaşlarınıza açtığınız bir konum paylaşmayı da istediğiniz zaman iptal edebilir yani durdurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken de oldukça basit:

1- Arkadaşlarımı Bul uygulamasını açın

2- Ben seçeneğine dokunun

3- Konum Paylaş özelliğini kapatın.

Peki siz Apple cihazlarından herhangi birinde veya iPhone’unuzda yer alan Arkadaşlarımı Bul uygulamasından haberdar mıydınız? Uygulamayı kullanıyor musunuz? Yorum kısmından görüş ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Telefonunuzun IMEI Numarasını Bulmanın 2 Pratik Yolu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sırlarınızı Paylaşabileceğiniz Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İşinize Yarayacak 3 Gizli iPhone Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Kübra Çetingül

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı