Arasın Yeter Modası Geri Dönüyor: Eski Cep Telefonları!

Son yıllarda yaşamlarımızın her alanına giren akıllı telefonlar vazgeçilmez olma yönündeki özelliğini kaybetmek üzere mi acaba diye düşündüren bir haberimiz var! Pek çok kişi artık akıllı olmayan o eski cep telefonlarına geri dönüş yapmak istiyor.

Yapılan bir araştırma neticesinde akıllı telefon satışları geçtiğimiz son iki yıla göre yüzde 2 oranında artarken, akıllı olmayan telefon satışları ise yüzde 5 oranında yükseldi. Yeni sarın alma yapan telefon kullanıcılarının bazıları akıllı olmayan telefonlara yönelmeye başladı. İngiltere’de yayın yapan The Independent gazetesinin internet sitesinde yayınlanan bir habere göre geçen yıl dünya genelinde sadece arama yapabilen eski model cep telefonlarının satışlarında oldukça fazla bir artış olduğu gözlemlendi.

Durum böyle olunca artık insanlar akıllı iletişimini koparmak mı istiyor yoksa teknolojinin getirdiği huzursuzluktan kaçmak istiyor mı istiyor gibi sorular akıllara geldi. Belki de insanlar artık ekran bağımlısı olmaktan sıkıldı ve akıllı telefonlardan akılsız olan telefonlara ışık hızında bir geçiş yapmak istediler.

Eski telefonlar derken bir zamanların en efsane olma özelliğini taşıyan Nokia 3310 hepinizin aklına gelmiştir. 1999 yılında 11 güne kadar süren pil ömrü ve içerisinde bulunan yılan oyunuyla bu cep telefonu dönemin vazgeçilmezi olmuştu. Hatta sırf yılan oyununda ustalaşmak ve rekorlar kırmak birçok kişi için takdir edilir bir hal bile almıştı.

İnsanlar neden ekranlardan kaçmaya çalışıyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı