Android Telefonunuzun Bilinmeyen Özellikleri!

Daha önce iphone telefonunuzdaki bazı bilinmeyen özellikleri Moblobi.com olarak paylaşmıştık. Okumayanlar buraya tıklayarak inceleyebilirler. Şimdi de isterseniz Android işletim sistemi kullanılan telefonlardaki bazı bilinmeyen ya da az bilinen özelliklere bir bakalım. Mutlaka işinize yarayacak birkaç tane çıkacaktır:

Telefonunuzu her yerde bulun… Artık kaybetmeyin:

Android telefonunuzun Ayarlar- Güvenlik- Cihazımı Bul bölümüne giderek  Android takip sistemini açıp telefonunuzu her yerde takip edebilirsiniz.

Hangi uygulamanın telefonunuza ulaştığını düzenleyin:

Bugünün en popüler konularından (veri gizliliği) hangi uygulamanın telefonunuzun hangi bilgilerine ulaştığını düzenleyebilirsiniz.

Android telefonunuzda Ayarlar- Uygulamalar&Bildirimler kısmından düzenlemek istediğiniz uygulamayı seçip uygulamanın hangi bilgilerinize ulaştığını düzenleyebilirsiniz.

İşte bu çok çok önemli!! Kaza geçirdiğinizde telefonu bulan kişi sizin acil durum bilgilerinize ulaşabilir. Nasıl mı?

Android telefonunuzdaki Ayarlar- Kullanıcı&Hesap- Acil durum bilgisi yolunu izleyerek bu özelliği aktifleştirirseniz hayatınızı bile bir gün kurtarabilir.

Telefonunuz kaybolduğunda ya da çalındığında uzaktan erişime kapatabilirsiniz:

Alın size bir önemli özellik daha, telefonunuzu kaybettiğinizde ya da çaldırdığınızda uzaktan kapatın. Nasıl mı yapabilirsiniz? Bu özellikte Google’dan yardım alıyoruz ve Ayarlar- güvenlik ayarları- telefon yönetimi bölümünden ilgili özelliği aktifleştiriyoruz.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı