Android Telefonlara Google’dan Zam Şoku!

Google, chrome tarayıcısını kullanmak istemeyen Android telefon  cihaz üreticileri için 40 dolar gibi bir miktarda lisans ücreti alacak. Kesilen ceza miktarı 5 milyar dolar olarak belirlendi. Avrupa Komisyonu’nun kestiği bu para cezası Google’ı yerinden ve tahtından salladı diyebiliriz. Google ’ın bu yeni benimsediği sistem ise Android telefonları ‘nın zamlanmasına neden olacak.

Avrupa Komisyonu’nun, Android sistemlerdeki uygulamaların rekabetleri ihlal ettiği ve bu gerekçe öne sürülerek 5 milyar dolarlık cezanın Google tarafından kesildiği anlaşıldı. Peki nasıl bir değişikliğe gidiliyor ve maliyet açısından nasıl olacak?

Bu yeni sisteme göre akıllı telefonlarda yani Android tabanlı telefonlarda Chrome ve arama servisleri kullanmayan üreticilerden ek olarak bir lisans ücreti alınacak. Telefon fiyatlarını arttıran bu ücret,40 dolar gibi bir maliyete kadar ulaşabilecek.

Peki lisans ücreti  Android telefonlarda nasıl işleyecek ve biz tüketicilere nasıl yansıyacak?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı