Android Telefonlar Arasında Fotoğraf Aktarma Yolları

Çektiğiniz fotoğrafları paylaşmak ya da eski Android’den yeni Android cihaza aktarım mı yapmak istiyorsunuz? İşte, android telefonlar arasında fotoğraf aktarmanız için bazı ipuçları…

Android Telefonlar Arasında Fotoğraf Aktarma Yolları

1. Bluetooth İle Fotoğraf Aktarımı

Android telefonlarda, fotoğraf aktarımının en basit ve ilk akla gelen yolu olan Bluetooth, hemen hemen her cihazda çalışan tek yoldur. Resimleri Android’den Android’e fotoğraf aktarmak için iki basit adımı izlemek yeterli olacaktır.

Her iki android cihazda da Bluetooth açılıp eşleştirildikten sonra dosya alışverişi yapmak için bir bağlantı kuruluyor. Fotoğraflar iki android cihaz arasında paylaşılıyor. İki akıllı telefon başarıyla eşleştirilip bağlandığında, fotoğraf seçimi yapılıp Bluetooth aracılığı ile hedef telefon ile paylaşımını yapabilirsiniz.

2. MobileTrans İle Fotoğraf Aktarımı

MobileTrans, Android ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılayabilen oldukça kullanışlı bir veri aktarım yazılımıdır. Bununla birlikte MobileTrans ile cihazlar arasında da fotoğraf aktarmak çok kolay ve verimli. Birkaç adımda tamamlanabilen kolay arayüz kullanımı ile dikkat çeken uygulama, bilgisayara indirilip kurulduktan sonra “Telefon Aktarımı” modülü seçilerek fotoğraf aktarımı yapmak mümkün.

Her iki Android telefonu da bilgisayara bağlayıp, desteklenen dosya türü listesinden Fotoğraflar’ı seçerek sonrasında “Başlat” düğmesine tıklayarak işlem yapılmakta. Daha sonra Android’den Android’e mobiletrans aktarımı tamamlanıyor.

3. dr.fone – Phone Manager İle Fotoğraf Aktarımı

Android fotoğraf aktarım süreci için en güvenli yol dünyanın her yerindeki en iyi araç seti üreticisi olan Wondershare Toolkit’ dir.

Dr.fone yazılımını bilgisayara indirerek fotoğraf aktarmak en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Her iki Android telefon bilgisayara bağlandıktan sonra dr.fone onları tanır ve seçilen telefondan diğerine aktarım yapar.

4. Android Beam İle Fotoğraf Aktarımı

Android Beam, yalnızca arka arkaya basarak cihazlar arasında içerik gönderilmesini sağlayan bir yazılımdır.

Android Beam, içeriği (web sayfaları, haritalar, videolar, fotoğraflar ve daha fazlası) başkalarının Android işletim sistemli telefon ve tabletleriyle paylaşmak için son derece idealdir. Android 4.0 ve üstü telefonların çoğu, panellerinin altına entegre olan NFC donanımına sahiptir ve Android Beam’i destekler. Bu teknoloji ile galeriden seçilen bir veya birden çok fotoğraf aynı anda aktarılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise iki telefonun da kilit ekranının açık olması gerektiğidir. Eğer açıksa art arda seçilen tüm fotoğrafları aktarmak mümkündür.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Android Telefonlar İçin Kullanabileceğiniz 5 Özellik” okumak için buraya tıklayın
“Android Telefonunuzu Bilgisayarınızdan Nasıl Kullanabilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.
“Google Fotoğraflarınızı Başkasına Göndermiş Olabilir!” okumak için buraya tıklayın.

“Android Telefonlar Arasında Fotoğraf Aktarma Yolları” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı