Android İçin 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!

İlerleyen teknoloji sayesinde, akıllı telefonlar ile profesyonel fotoğraflar çekmek mümkün hale geldi. Akıllı telefon kullanıcıları, yeni bir telefon alacağı zaman baktıkları ilk kriterin başında kamera özellikleri geliyor. Haliyle bu telefonları üretenler, kamera özelliklerinin her geçen gün daha da iyileştirildiği telefonları piyasaya sunuyor. Yazımızda, android telefon kullanıcıları için 5 fotoğraf düzenleme uygulaması tavsiyesinde bulunacağız.

Mobil fotoğrafçılık olgusunun hayatlarımıza girdiği bu zamanda, telefonlarımızdan fotoğraf çekmenin yanı sıra bu fotoğrafları istediğimiz formlara sokmak mümkün. Fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde çekilen manzaralar, portreler üzerinde iyileştirme ve düzenleme yapmak sanılandan daha kolay hale geldi.

Android Kullanıcıları İçin 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!

Android tabanlı telefonlarınızda, kaliteli bir şekilde fotoğraf düzenlemek için hangi programları kullanmalı ve bu uygulamalar hangi özelliklere sahip sorularının cevaplarını sizler için sıraladık.

1. Camera360 Ultimate

Camera360, en popüler fotoğraf uygulamaları arasında bulunuyor ve tamamen ücretsiz. İçerisinde kapsamlı fotoğraf düzenleme araçlarını barındıran bu uygulamanın; gölge, sıcaklık, ton, kontrast, fotoğraf çerçevesi, kolaj oluşturucu, eğiklik düzenleme gibi araçlarından faydalanabilirsiniz.

Aynı zamanda bu fotoğraf düzenleyicisi, kullanıcılarına karikatür efekti ve güzellik kamerası özelliği de sunmakta.

2. Snapseed

Android telefonlar için en iyi fotoğraf uygulamalarından bir diğeri ise Snapseed uygulaması.

Google tarafından geliştirilen bu uygulama, profesyonel bir fotoğraf düzenleyicidir. Bu fotoğraf düzenleyicisi; çift pozlama, hassas denetimli ince ayar, metin ekleme, perspektif, lens bulanıklığı gibi toplam 29 araç ve filtre özelliği sunuyor. Bunun yanında oldukça kolay bir arayüze sahip olan uygulama aynı zamanda da ücretsizdir.

3. Photoshop Ekspress

Adobe Photoshop ailesinden Photoshop Express, fotoğraflarınızı kolayca düzenleyip biçimlendirebileceğiniz ücretsiz uygulamalardan biri.

Photoshop Ekspress; perspektif düzeltme, parazit giderme, filtreler, kolajlar, bulanıklaştırma ve metin ekleme gibi kullanıcılarına pek çok düzenleyici araç sunmakta. Bu uygulama ile fotoğraflarınız üzerinde yapacağınız düzenlemelerle çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

4. Pixlr

Pixlr, basit arayüzü ve kolay kullanım özelliği ile fotoğraflarınızı düzenleyip kolajlayabileceğiniz uygulamalardan bir diğeri.

Pixlr ile birlikte çeşitli metinler ekleyebilir, birçok kolaj oluşturabilir, fotoğraflarınızda tonlama ayarlarını gerçekleştirebilir ve otomatik düzeltme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan Pixlr’a mobil dışında web üzerinden de kullanım sağlayabilirsiniz.

5. PhotoSuite

Photoshop’a yakın özelliklere sahip olan PhotoSuite, fotoğraf düzenlemek için kullanıcılara oldukça geniş araçlar sunmakta. Fotoğraflarınızı; renk tonu, doygunluk, kontrast gibi özellikleriyle geliştirebileceğiniz gibi serbest çizimler de yapabilirsiniz.

Geniş yelpazedeki fırçaları ve metin tabanlı grafik özellikleri bulunan PhotoSuite, fotoğraf uygulamaları arasında tercih edebileceğiniz en iyi düzenleme programlarından biri.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Android Kullanıcıları için 10 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.
“İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Fotoğraf Uygulamaları!” okumak için buraya tıklayın
“Android Sevenler için Kamerası En İyi 5 Telefon!” okumak için buraya tıklayın.
“En İyi Fotoğraf Çeken 5 Akıllı Telefon!” okumak için buraya tıklayın.

“Android İçin 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı