Akıllı Telefonların Bir Zararı Daha Ortaya Çıktı! - Moblobi.com
Mobil

Akıllı Telefonların Bir Zararı Daha Ortaya Çıktı!


Akıllı telefon ların zararlarını aslında hepimiz biliyoruz. Fakat zararlarını bildiğimiz halde kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Şimdi size kötü bir haberimiz var. Çünkü hayatlarımızdan zararlarını bildiğimiz halde eksik etmediğimiz akıllı telefonlarımızın bir zararı daha kesinleştirilmiş oldu. İşte detaylar…

Bundan tam 30-40 yıl sonra her iki insandan birisi uzak gözlüğüne ihtiyaç duyacak. Yani yıllar sonra dünya genelinde oldukça fazla bir nüfusun miyop denilen göz hastalığından muzdarip olacağı belirtiliyor.

Avustralya merkezli olan Holden Vizyon Enstitüsüakıllı telefon ların sebep olduğu görme bozukluklarının özellikle sanayileşme sürecine girmiş ülkelerde oldukça hızlı bir şekilde artış gösterdiğini tespit etti. Yine aynı haberlere göre özellikle Asya’daki gibi teknolojinin geliştiği ülkelerdeki çocuk ve gençlerde miyop olanların oranı dünya ortalamasının üzerinde. Örneğin Hong Kong, Tayvan ve Güney Kore gibi ülkelerde gençlerin yüzde 20 ile 30’unda görme bozukluğu varken, bu oran günümüzde yüzde 80’lere ulaşmış durumda. Tabi bu durumun yaşanmasının altında teknolojinin etkisi kaçınılmaz oluyor.

Peki neler yapabiliriz? Bunu nasıl engelleyebiliriz? İşte yanıtı…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı