Akıllı Telefonlarımızı Değiştirmiyoruz! - Moblobi.com
Mobil

Akıllı Telefonlarımızı Değiştirmiyoruz!


En son finansal sonuçların gösterdiğine göre popüler akıllı telefon modellerine talep ve akıllı telefon modeli değiştirme oranlarımız geçmişe göre değişiklik göstermişe benziyor. Örneğin, iPhone X‘in (şirketin kahraman telefonu), birçok analistin aksine beklenenden daha iyi sattığı görülüyor.

Ancak, akıllı telefon pazarında, durum oldukça kötü görünüyor. Geçtiğimiz hafta Sony, akıllı telefonlar için pek de iç açıcı olmayan bir görünüm sergiledi; hisseleri yaklaşık iki yıl boyunca en büyük düşüşünü yaşadı. Sony de, pazar payı düşüşünü yaşayan HTC gibi akıllı telefonlardan biri olmuş oldu. Akıllı telefon dünyasının bir başka dev modeli olan LG de satışların ardı ardına düştüğünü gözlemliyor.

Güçlü Samsung bile bu durumla mücadele ediyor. Kore medyasına göre amiral gemisi olan Samsung Galaxy S9′un satışları, Güney Kore’de selefi Samsung Galaxy S8‘den çok daha az. Mart ayından beri şirketin sadece 707.000 adet Samsung Galaxy S9 sattığı bildirildi; Bir yıl önce, Samsung Galaxy S8 aynı dönemde yaklaşık 1 milyon satış yaptı. Apple’ın amiral gemisi olan iPhone X, Güney Kore’de Kasım ayında piyasaya sunulduğundan bu yana ilk dört ayda sadece 475.000 adet satış yaparak benzer bir tepki gösterdi.

Teknoloji şirketlerinin büyümesi için çok önemli olan akıllı telefon elde tutma süresinin hızla uzadığı görülüyor. Analistler bu durumun yani, insanların cep telefonu satın almayı ertelemesinin, genel mobil sektörü için büyük bir endişe olduğunu belirtiyor.

Peki bu sadece geçici bir durum mu acaba ?

1234Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı