Akıllı Lensler Bizi Akıllı Telefonlardan Vazgeçirecek! - Moblobi.com
Mobil

Akıllı Lensler Bizi Akıllı Telefonlardan Vazgeçirecek!


Filmleri aratmayan bu yeni teknoloji sayesinde gözlerinizdeki akıllı lensler ile video çekebilir, sağlığınızı kontrol altında tutabilir ve sosyal yaşantınızda hiç olmadığınız kadar iyi bir durumda olabilirsiniz. Tıpkı popüler dizi Black Mirror’ın bölümlerinde gördüğümüz o teknolojiler gibi. İşte popülerliği yeni yeni yakalamaya başlayan bu teknolojinin bireylerin hayatlarına nasıl bir etkisi olduğunu incelemeye başlayalım.

Smart lensler yani akıllı lensler; elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonların yaptığı faaliyet ve özelliklerin çok daha fazlasını yapabilecek olan bir teknoloji. Hatta bu teknoloji dünya çapında yeterli talebi gördüğü zaman akıllı telefonlar yok olma aşamasına bile gelebilir.

Örneğin akıllı telefonlarımız içerisinde oynadığımız oyunları smart lensler sayesinde 3 boyutlu olarak algılayıp oynayabilme fırsatını yakalayacağız. Bu akıllı lenslerin işlevleri oldukça fazla ve bir gün telefonlarımızın yerini alabilir. Günümüz teknolojisi ve bu teknolojiyi genel kullanım alışkanlıkları göz önüne alındığında oldukça fazla öneme sahip olan akıllı telefonların önemini yitirmesi henüz elbette kitlelerce öngörülemeyebilir. Bunun en büyük nedeni sizin de tahmin ettiğiniz üzere telefon bağımlılığı. Telefonlara bu denli bağlıyken onlardan maalesef kopamıyoruz. Ancak bu akıllı lensteknolojisinin akıllı telefonlarımızın yerini alabileceği öngörülüyor.

Peki bu akıllı lensler neler yapacak, neden sosyal yaşamımız için tehlike yaratabilir?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı