AirPods Kulaklık Android Telefonda Nasıl Kullanılır?

Apple'ın kablosuz kulaklığı Airpods, Android cihazlarla da kullanmak mümkün. Airpod'u Android telefonunuzda kullanmak için pratik ipuçları, haberimizde...

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods, piyasada kendini gösterdikten sonra kablolu kulaklıkların pabucu dama atıldı diyebiliriz. Her ne kadar Apple tarafından yaratılsa da; bu kulaklığı kullanmak için iOS destekli cihazınızın olması gerekmiyor. Android destekli bir cihazda da AirPods kullanabilmeniz mümkün. İpuçları, haberimizde…

Android cihazınızda Airpods nasıl kullanılır?

Kablosuz olma özelliği ve kullanım rahatlığıyla ilgiyi üzerine toplayan AirPods, diğer kulaklıklara göre daha fazla tercih ediliyor. Çok fazla tercih edilme sebepleri arasında saklamasının kolay olması, kullanım rahatlığı, boyutlarının küçük olması ve en önemlisi de kablosuz kulaklık olması yer alıyor. Bilindiği üzere AirPod, iOS işletim sisteminin desteklediği cihazlarda kullanılıyor. Ancak bir Android cihaza sahipseniz de, bu kulaklıkları kullanmanız mümkün.

airpod kulaklik android telefon moblobi

Bunu yapabilmeniz için öncelikle AirPod kulaklığınızı, Android cihazınıza Bluetooth yardımıyla eşleştirmeniz gerekiyor. Ancak bu eşleştirme işleminden sonra AirPod kulaklıkları, iOS cihazlarda olduğu gibi tüm özellikleri ile kullanamıyor olacaksınız. Yani size sağlamış olduğu imkanlar kısıtlı olacaktır. Mesela Siri herhangi bir şey için kullanılamaz ya da AirPods pil seviyesi cihazınızda gösterilmez.

AirPods kulaklığı Android cihazınızda kullanmak için; cihazınızla eşleştirdikten sonra yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

  • Öncelikle cihazınızda “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Buradan “Bağlantılar” adımını seçin.
  • Ardından “Bağlı cihazlar” bölümüne girerek; “Bluetooth” seçeneğine gidin. Ancak hemen belirtelim: Bluetooth’unuzun mutlaka açık olması gerekiyor.
  • Daha sonra “AirPods” kasasını açın ve arkasındaki beyaz düğmeye basın. AirPodlarınızı, Android cihazınıza yakın tutmaya özen gösterin.
  • AirPods cihazınıza bağlandığında ekranda bağlı olan cihazlar kısmında gözükecektir. Böylece AirPodlar artık Android cihazınıza bağlı durumda olmuş olacaktır.

Peki siz Airpod kullanıyor musunuz? Hangi kablosuz kulaklıkları kullanmayı tercih ediyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Satın Alabileceğiniz 10 İlginç Telefon Aksesuarı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • AirPod Kullananların İşine Yarayacak 10 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPad’inizin Şarj Sorununun Çözümü için 8 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Aygül Binali

Aygül Binali

Merhaba ben Aygül. İstanbul Üniversitesi’nde okuyorum. Yeni şeyler öğrenmeyi, öğrendikçe paylaşmayı seviyorum. Eğer siz de seviyorsanız bizi takipte kalın! https://moblobi.com/author/aygul-binali/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı