Adonit Note+ Dijital Kalem Özellikleri Neler?

Apple Pencil, Ipad’de çizim yapan kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir dijital kalem. Bazı kullanıcılar, fiyatından dolayı alternatif kalemlere yönelme ihtiyacı duyabiliyor. Peki, Apple Pencil’e hem fiyat hem de özellikleri ile alternatif ve rakip olabilecek Adonit Note+ özellikleri nelerdir?

Adonit Note+ Özellikleri

Adonit Note+ dijital kalem, gerek özellikleri gerekse de fiyatı ile Apple Pencil’a rakip olabilecek bir ürün. Dilerseniz ürünün teknik özelliklerine bir göz atalım.

– 15 gram ağırlığında olan ürün, elde güven veren konforlu bir his oluşturmakta. Üretiminde plastik ve metal malzemeler kullanılmıştır.
– Adonit Note+ “native palm rejection” teknolojisine sahip bir kalemdir. Bu özellik sayesinde kalem ile çizim yaparken elinizi ekrana yaslayabilirsiniz. Ekranda sadece kaleminizin ucu çizim yapacaktır. Bu teknoloji sayesinde eliniz daha az yorulacak ve daha az titreterek çizim yapabilme imkanına sahip olacaksınız.
– Akıllı kaleminizi ekrana doğru eğerseniz gölge efekti elde edebilirsiniz. Ayrıca bu kalem, eğim desteğine de sahiptir.
– 2.048 basınç hassasiyetine sahiptir. Basınç hassasiyeti sayesinde, bastırarak yazdığınızda daha kalın, daha hafif bastırdığınızda ise ince çizgiler elde edersiniz.
– Yüksek doğruluk ve akıcılığa sahiptir. Bu akıllı kalem, oldukça yüksek pixel hassasiyeti sağlayabilir. Çok küçük çizimleri bile net bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun yanında kullanıcılara oldukça doğal çizim hissiyatı sunmaktadır.
– Kısa sürede şarj özelliğine sahiptir. Ürün, 1 saatte şarj olmakta ve yaklaşık 10 saatlik bir kullanım sağlar. Hızlı şarj özelliği ile birlikte 5 dakikalık şarjdan sonra 1 saat kadar kullanılabilirsiniz. Bununla birlikte akıllı kalem şarj olurken de kullanılabilir.
– Ortasında led gösterge ışığı mevcuttur. Yan tarafında bulunan kısayol tuşları, kişisel ihtiyaçlara göre ayarlanabilmektedir. Silme, geri alma gibi seçenekleri bu tuşlara atayabilirsiniz. Bu şekilde daha verimli çalışma imkanı sunar. Kalemin arka kısmında C tipi bir USB girişi vardır ve buradan şarj edilir. Bu dijital kalemin ayrıca uçları değiştirilebilir ve ihtiyaca uygun uç takılabilir.
– Adonit Note+ dijital kalem, çizim uygulamalarına uygun olarak geliştirilmiştir. Note+, KDAN, Noteledge, Zen Brush 2 gibi uygulamalarda kullanılabilir. Bir diğer özelliği ise PDF dosyaları üzerinde çizim yapmaya imkan sağlamasıdır.
– Bu akıllı kalem, bluetooth kullanmaya gerek duymaz. Kalemi açıp yazmaya başlayabilirsiniz. Bluetooth kullanmadığı için daha az şarj harcar. Bu kalem için Ipad cihazınızda iOS 12.2 ve üstü bir sürüm yüklü olmalıdır.

Adonit Note+ fiyat olarak Apple Pencil’den daha ucuz olsa da bazı kullanıcılar not alma konusunda aynı olduğunu belirtiyor. Siz de bu kalemlerden birini kullanıyorsanız görüş ve tecrübelerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“El Yazısı Aldığınız Notları Nasıl Dijitalleştirebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.
“Akıllı Kalem Kullanmanın 5 Faydası!” okumak için buraya tıklayın
“Zarar Vermeden iPad’inizi Nasıl Temizleyebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.

“Adonit Note+ Dijital Kalem Özellikleri Neler?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı